Наука

Вчені створили черв’яків, які можуть знаходити і вбивати ракові клітини

Черв’яки Anisakis simplex, покриті спеціальною оболонкою, можуть знаходити і вбивати ракові клітини. Про дослідження повідомляє Interesting Engineering з посиланням на Університет Осаки.

Попередні дослідження показали, що Anisakis simplex, нематоди, які зазвичай живуть у морському середовищі, але можуть колонізувати людину при попаданні в організм, продемонструвала незвичайну схильність до ракових клітин. У новій роботі, опублікованій в Science Direct, дослідники розробили “костюм” з гідрогелю. Хробаки, покриті оболонкою, можуть доставляти ліки до ракових клітин.

Дослідники наносили оболонки на нематод, щоб створити гелеподібний шар по всьому їх тілу для захисту самих черв’яків від ліків, які вони повинні переносити. В результаті нематоди були забезпечені костюмом товщиною близько 0,01 мм. Весь процес покриття зайняв всього 20 хв.

“Гола” і покрита гідрогелем нематоди. Зображення: Shinji Sakai, Osaka University

Випробування показали, що створені оболонки не заважали виживанню черв’яків і були досить гнучкими, щоб підтримувати їх рухливість і природну здатність шукати привабливі запахи і хімічні сигнали. При цьому в разі покриття оболонки із застосуванням протиракових агентів черв’яки успішно знаходили цілі і доставляти ліки, щоб вбивати ракові клітини in vitro.

“З огляду на адаптивність гідрогелевих оболонок, ця система доставки на основі черв’яків обіцяє не тільки доставку протиракових препаратів до пухлинних клітин у пацієнтів, але також має потенційні застосування в інших областях, таких як доставка корисних бактерій до коріння рослин”, – говорить Вілдан Мубарок, один з авторів дослідження з університету Осаки

Вчені відзначають, що потрібні додаткові дослідження перед застосуванням нового рішення в медицині. Річ у тім, що багатьом людям не потрібні паразитичні черв’яки в їх системах. Крім того, поки не до кінця зрозуміло, як управляти істотами після того, як вони введені в людське тіло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button