Наука

Протиракові ліки в організмі тепер можна вивільняти “по команді”

Новий метод забезпечує контрольоване вивільнення синтетичної мРНК безпосередньо в пухлину з використанням відповідних селективних агентів.

Вчені представили нову стратегію лікування раку легенів. Корисний вантаж вивільняється безпосередньо в пухлину з використанням селективних агентів які з меншою ймовірністю викликають нецільові ефекти. В цьому випадку магнітні частинки можна запускати для вивільнення ліків ніби «по команді». Для цього потрібна стимуляція магнітним полем.

Використовуючи новий метод лікар вводить наночастинки внутрішньовенно, а потім піддає пухлину впливу змінного радіочастотного магнітного поля (AMF-RF) ззовні. У підсумку, наночастинки злегка нагріються і вивільняють терапевтичне корисне навантаження саме там, де це необхідно.

Корисне навантаження, про яке йде мова, являє собою коротку ланцюг РНК, відому як мікроРНК. У цьому випадку дослідники з’єднали наночастинки з синтетичною версією мікроРНК під назвою miR-148b. Попередні дослідження показали, що вона здатна пригнічувати ріст пухлин. Використовуючи чутливу до тепла хімічну зв’язок (реакцію Дільса — Альдера), вони з’єднали частинки і мікроРНК. При нагріванні з використанням AMF-RF вона розпадалася і вивільняла мікроРНК.

Після тестування наночастинок в клітинах раку легенів виявилося, що частинки успішно проникають в клітини і вивільняють корисне навантаження мікроРНК при впливі AMF-RF. Через день дослідники провели тести, щоб побачити, чи оброблені ракові клітини померли. Експеримент показав, що більша частина дійсно загинула.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button