Поради

Заміна водопровідних труб (відео)

Заміна та прокладка водопровідних труб це перше, з чого необхідно почати ремонт у ванній. У цій статті ми опишемо етапи заміни труб, зокрема: вибір виду труб і особливості їх монтажу.

Заміна водопровідних труб

Вибираємо вид труб

На ринку сантехніки сьогодні найбільш затребуваними є два види труб: металопластик і поліпропілен. Саме з вибору труб почнеться весь робочий процес. Чому так? Справа в тому, що від вибору виду труб повністю залежить їх прокладка, так як кожен з цих видів має свій спосіб з’єднання і монтажу. Який з цих типів труб вибрати?

Металопластик

Металопластик один з найкращих водопровідних матеріалів. Крім того, завдяки гнучкості металопластикових труб їх дуже зручно прокладати. Для повороту напрямки труби на 90 градусів, досить просто акуратно загнути її, щоб не перетиснути, і все готово.

З’єднання металопластикових труб відбувається за допомогою спеціальних фітингів, фіксуючи за допомогою накидних гайок.

Незважаючи на велику кількість переваг, металопластикові труби мають один великий недолік – вони дуже сильно схильні протіканню в місцях з’єднання фітингів. Особливо до цього схильні труби гарячого водопостачання: після декількох циклів перепаду температур в трубі, з’єднання слабшає і в даному місці починає текти. Єдине що залишається в такому разі – періодично, при виявленні протікання, підтягувати гайки на фітингах, що не дуже зручно і практично.

Справа в тому, що зараз при правильній прокладці труб, вони або монтуються в стіну, або для них споруджується ніша з фальшстіною. Таким чином, труби будуть заховані і доступу до фітингів у вас не буде. В разі чого, для того щоб підтягнути гайки фітингів вам потрібно буде розбирати стіну, тому металопластикові труби для квартирного водопроводу не підходять.

Поліпропілен

Старі добрі труби з поліпропілену вже другий десяток років мають широке поширення в побуті. Зазвичай саме цей вид труб називають «пластикові труби».

[ads2] Недолік труб з поліпропілену в тому, що вони нерозбірні з’єднання, так як вони спаяні. З’єднання труб відбувається пайкою, за допомогою пластикових фітингів.

З’єднання поліпропіленових труб дуже надійні і якісне, тому на відміну від попереднього виду матеріалу їм невластиве протікання. Поліпропіленові труби ви спокійно можете помістити в стіну. Для пайки пластикових труб вам знадобиться спеціальний паяльник, а в самій процедурі пайки немає нічого складного.

Що стосується самостійного монтажу пластикових труб – у процедурі немає нічого складного. Якщо ви досить майстерна людина, то зможете швидко освоїти особливості даного процесу.

Особливості монтажу

Підготовка

Перед тим як приступити до роботи по заміні труб водопостачання, необхідно все ретельно продумати, тому спочатку потрібно скласти план і накидати його на схему. Малюючи план, ви відразу ж зможете прорахувати потрібну кількість і види матеріалів. Після складання плану ретельно перевірте його і, купивши всі необхідні матеріали – приступайте до роботи.

Якщо труби будуть заховані в стіну, зробіть в стіні спеціальні ніші для їх укладання. Після цього перекрийте в підвалі воду на стояку і почніть безпосередню процедуру заміни труб.

Роботи зі стояком

Спочатку потрібно замінити труби стояка. На висоті 15-20 см від підлоги потрібно встановити фітинг-трійник, який стане відведенням води на квартиру. Якщо від сусідів знизу на достатній рівень виведена пластикова труба, то даний трійник можна паяти на її кінець, щоб не створювати зайвих з’єднань. Якщо ж у когось із сусідів є металева труба, то знадобиться перехідник з пластику на метал відповідного діаметру.

Читайте також: Як вибрати поліпропіленові труби для водопостачання

Бажано частину свого пластикового стояка вивести сусідам, якщо у них він металевий. З’єднання у себе залишати не доцільно, а робити його між перекриттями не найкращий варіант, але некритичний. Пластикове з’єднання можна залишити і між плит.

Квартирне відведення

Відразу на відвід труби від водопровідного стояка необхідно встановити вентиль, бажано пластиковий, так як він не прикипає і досить надійний.

За вступним вентилем йде перехідник на метал, на який накручується фільтр грубого очищення води (він обов’язковий). Далі, після фільтра, йде зворотний клапан, за ним встановлюється лічильник води, а після нього – перехідник з металу на пластик.

При монтажі фільтра грубого очищення води його необхідно розміщувати кришкою вниз, щоб бруд не надходив у квартирний водопровід, а залишався в фільтрі. Якщо ви плануєте встановити фільтр зворотного осмосу, то він встановлюється до переходу з металу на пластик, після водоміра.

Далі з допомогою трійників і направляючих фітингів зробіть розведення в потрібних напрямах, на потрібну кількість точок споживання води.

Відео по темі: Заміна водопровідних труб

http://youtu.be/EkS4lq17vq4


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button