Поради

Запах у ванній, як позбутися

Неприємний запах у ванній виникає з різних причин, які можуть принести шкоду організму і отруїти не тільки повітря в квартирі, але і життя її мешканців. Найголовніше в боротьбі з «антиароматом» — усунути причини його виникнення, будь то засмічення в трубі або цвіль, а може продірявлена система вентиляції. Як виявити причини і усунути сморід з санвузла, детально описано в статті. Дотримуйтесь інструкцій, щоб вирішити проблему з ванною кімнатою.

14-06-15-foto-600x450-1 (2)

1) Не працює вентиляція

Якщо у ванній кімнаті порушена вентиляція не працює система циркуляції повітря, то може виникнути затхлий запах цвілі й вогкості. Це дуже шкідливо для легень, особливо небезпечно, якщо в будинку є діти. Через цвіль розвиваються алергія, астма та інші захворювання верхніх дихальних шляхів. Щоб усунути запах цвілі у ванній, перевірте справність роботи вентканала. Зніміть з нього решітку і промийте теплою водою. Потім встановіть на місце. Якщо проблема лежить набагато глибше і стосується несправності всієї системи, то звертайтеся у комунальну службу для ремонту системи вентиляції багатоквартирного будинку.

[ads2] В ситуації коли порушена система вентиляції в усьому будинку, а комунальники не поспішають допомагати жителям, можна встановити витяжку, що працює від електрики. Механізм при включенні працює так, що повітря з ванної кімнати виходить назовні за допомогою лопатей на вентиляційному отворі або спеціальної вивідної труби. Якщо і цього не можна зробити, то частіше відкривайте двері у ванну і вікна в квартирі. Так ви забезпечите активну циркуляцію повітря у всіх приміщеннях. Після кожного прийому душу або ванни також відкривайте двері для провітрювання.

2) Запах каналізації в санвузлі

Огидний запах з каналізаційних труб спробуйте прибрати за допомогою побутової хімії. Благо, що магазини пропонують дуже широкий спектр засобів для прочищення труб і засмічень. Вам просто потрібно прочитати інструкцію на упаковці, слідуючи вказівкам, налити рідину в зливний отвір і витримати час, рекомендований виробником. Спеціальний очищуючий розчин можна приготувати самостійно. Для цього змішайте соду з сіллю в пропорції один до одного і насипте п’ять столових ложок в злив ванни і раковини. У міру розчинення ця суміш усуне сморід і прочистить трубу і коліно.

3) Запах тютюну у ванній

Якщо ви живете у великій багатоповерхівці із загальною системою вентиляції, а сусіди курять в квартирі і тютюновий дим потрапляє до вас у ванну, то з запахом можна боротися таким способом. Розвісьте вологі бавовняні рушники у ванній, на кожній стіні повинно розміститися по декілька штук. Тканина вбере сторонні запахи і освіжить приміщення. Ще один спосіб – використання освіжувача повітря, який володіє властивостями поглинання і нейтралізації диму. Але даний спосіб не підходить алергікам і людям з непереносимістю синтетичних засобів. У такому випадку спробуйте у ванній кімнаті підпалити шматочок цедри апельсина або лимона. Будьте обережні, застосовуючи цедру, та не допустіть пожежі.

4) Проблеми з сантехнікою

Найпоширеніша причина, по якій виникає неприємний «аромат» у ванній – це неправильно встановлений сифон на ванні, унітазі або раковині. Дане порушення впливає на «водяну пробку», що перешкоджає проникненню запаху в приміщення. Якщо відсутній S—подібний вигин труби під раковиною, або він закріплений неправильно, то запах безперешкодно потрапить у ванну кімнату. Порушення цілісності системи каналізації в будинку або розгерметизація труб також є причиною появи смороду у ванній. При виявленні проблем з сантехнікою рекомендується замінити сифон.

Заміна сифона проводиться в такій послідовності:

  • Приготуйте такі інструменти та матеріали: викрутка, плоскогубці, молоток, болгарка—дриль з відрізним диском, силіконовий герметик і гідроізоляційна стрічка.
  • За допомогою спеціальних плоскогубців демонтуйте старий злив і сифон. Повертайте за годинниковою стрілкою.
  • Знизу на підлогу підкладіть ганчірку, щоб вона ввібрала невелику кількість води, яке виллється з труб.
  • Комплектуючі для установки сифона, як правило, є у спільній з ним упаковці. Візьміть прокладку (гумка білого кольору у вигляді кільця) і обробіть її силіконовим герметиком. Другу прокладку побільше, яка знаходиться в тому ж пакеті, промащувати герметиком не потрібно.
  • Встановіть прокладки в зливний отвір (спочатку маленьку, потім більшу), перевірте надійність і точність фіксації.
  • Тепер поєднайте цей отвір і патрубок зливу, закрутіть порожнистий гвинт, при цьому намагайтеся затягувати різьблення дбайливо, щоб не зірвати його і не зруйнувати пластикові деталі.
  • Після приєднайте сифон до патрубка.
  • А до каналізаційного відведення за допомогою гайки прикрутіть гофровану трубу, на інший її кінець одягніть конусну прокладку і вставте водовідведення.
  • Проведіть тест на герметичність, просто відкривши кран і пустивши воду в злив.

Якщо все зроблено правильно, то вода без проблем зійде в каналізацію і не утворює калюжу під раковиною.

При появі неприємного запаху у ванній кімнаті почніть його усунення з генерального прибирання. Досить часто неприємно пахне цвіль у швах між плиткою, застарілий бруд у зливі раковини, ванни і пральної машини, а може смердить сира ганчірка, давно забута і прогнила під ванною. Якщо після того, як все прочистили і вимили все одно залишився запах, шукайте несправність в сантехніці або витяжці і дотримуйтесь рекомендацій, описаних вище.

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments