Всесвіт

Запропоновано новий спосіб пошуку життя на Європі

Згідно з новим дослідженням, при пошуках життя на Європі дослідним зондам не доведеться бурити глибше одного сантиметра.

Britney Schmidt / Dead Pixel FX / Univ. of Texas at Austin

Коли справа доходить до пошуку інопланетного життя в нашій сонячній системі, то найпривабливішим об’єктом стає супутник Юпітера Європа. На цьмоу маленькому місяці є величезний океан з рідкою водою, який прихований під льодами. Теоретично, там може існувати життя, тому NASA і Європейське космічне агентство (ЄКА) створюють космічні зонди, здатні його виявити.

Але випромінювання, яке випускає Юпітер, ймовірно, знищує будь-які зачатки життя – біосигнатури, які виявляються на поверхні місяця. І це проблема, оскільки пробурити лід, щоб дістатися до океану, на сьогодні не представляється можливим.

Група дослідників на чолі з докторантом Гавайського інституту геофізики і планетології Емілі Костелло придумали, як виявити життя на Європі, якщо воно там є. Згідно з дослідженням, «ключовим завданням в пошуках ознак життя на Європі є визначення найбільш ймовірних місць для виявлення біосигнатур, що не були знищені в результаті різних впливів.

“Знання глибини, на якій можна знайти ознаки життя, має вирішальне значення для дослідження Європи як потенційно населеного світу. Нам потрібно буде взяти зразки матеріалу нижче цього рівня, якщо ми хочемо виявити біомолекули, які не піддавалися небезпечному випромінюванню”, – говорить Емілі Костелло.

Моделі припускають, що радіація знищує все на глибині до 30 сантиметрів. На відміну від попередніх досліджень, які передбачали можливу присутність біосигнатур всього в декількох сантиметрах під поверхнею місяця, нове дослідження показало, що ознаки життя будуть перебувати набагато глибше.

Але зразки матеріалу з океану Європи можуть бути взяті з менших глибин – в місцях зсувів або в свіжих ударних кратерах: приблизно в одному сантиметрі від поверхні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button