Поради

Застосування сланцю для дизайну та оздоблення

Яким би не був різноманітним асортимент оздоблювальних матеріалів, пріоритетною у використанні залишається природна сировина. Сланець — не дуже примітний камінь, однак при правильному розміщенні стає зразком елегантності. Оздоблення ним фасадів і покрівлі — кращий варіант для шанувальників мінімалізму.

Привабливість сланцю криється в його природній простоті: рельєфній матовій поверхні та спокійній кольоровій гамі. Кращого матеріалу не знайти, якщо ви збираєтеся обробити будову в популярному нині екостилі. Не зважаючи на шарувату структуру, міцність каменю досить висока, тому його і використовують для обробки фасадів і облаштування покрівлі.

Факти з історії

Сланець використовували в будівництві в різні епохи. Перші записи свідчать про те, що в 1270 році у Великобританії був відкритий кар’єр з видобутку природного каменю зі слоїстою структурою. З цього моменту починає розвиватися сланцева промисловість в Європі. Матеріал широко використовувався в якості черепиці.

Сьогодні сланець застосовують для обробки нерухомості преміум-класу. Це надає будівлі представницького вигляду. Облицювання природним каменем важко порівнювати з іншими видами оздоблення. Стіни та дах зі сланцю служать 100 і більше років, не піддаючись деформаціям та зношуванню.

Роль натурального каменю в будівництві

У всі часи при зведенні будинків та інших споруд люди віддавали перевагу натуральним матеріалам. Вони не виділяють токсичних речовин і не піддаються руйнуванню. Сучасні технології дозволяють використовувати сланець при монтажі навісних вентильованих фасадів та оздобленні покрівлі.

Вибирати для обробки можна камінь будь-яких відтінків. Це забезпечує можливість вписати будову в природний ландшафт. Таке облицювання непогано виглядає і в межах міста. Фасад буде виграшно виділятися серед інших будівель.

Камінь широко використовують для виконання зовнішніх робіт. Підходить він для ландшафтного благоустрою. Сланцем облицьовують паркани, цоколі, мангали. Згодиться він і для мощення садових доріжок і майданчиків в зонах відпочинку, альтанках, верандах.

Непогано виглядає сланець в інтер’єрі. Ним можна виконати оздоблення підлоги в кімнатах загального призначення, наприклад передпокої, кухні, їдальні. Тонким каменем, нарізаним у формі цегли, виконують облицювання стін. Це красиво і практично. Підійде він і для оформлення зони біля каміна, оскільки не руйнується під дією високих температур.

Основні властивості гірської породи

Достеменно невідомо, які процеси вплинули на зародження шаруватого каменю, проте вони забезпечили його високу міцність. Сланців існує кілька видів, деякі з них використовуються для оздоблення. Ці породи мають властивості, які дозволяють застосовувати їх в якості будівельного матеріалу:

  • слабка теплопровідність;
  • зносостійкість;
  • екологічність;
  • стійкість до природних факторів;
  • негорючість;
  • низьке вологопоглинання;
  • пластичність;
  • звукоізоляція.

Стіни з каменю не вимагають реставрації навіть коли мине кілька десятків років. Вони не втратять своєї привабливості, а будуть служити додатковим захистом кладки від руйнування.

Кнопка «Наверх»
Закрыть