Технології

Зберігання кріогенної електрики

У Великобританії будується сховище електроенергії, яка буде накопичувати енергію у вигляді рідкого повітря.

Кріогенне сховище – це назва систем, які добре підходять в якості буферного сховища. Британська компанія Highview Power вже багато років експлуатує випробувальний комплекс і в цей час займається комерційним будівництвом сховищ.

Рідке повітря накопичує енергію протягом декількох тижнів

Кріогенні енергоакумулятори охолоджують повітря до мінус 196 °C, що робить його скрапленим. Highview Power використовує для цієї мети надлишок електроенергії від вітру та сонця. Крім того, тепло, яке виробляється в процесі, зберігається. Рідке крижане повітря можна зберігати декілька тижнів в ізольованих сталевих резервуарах при нормальному тиску.

Коли потрібно електрику, для підігріву повітря використовується зовнішнє тепло і накопичене тепло. Під час цього процесу він розширюється в 700 разів і приводить в рух турбіну з використанням одержуваної енергії. Це виробляє електрику через генератор.

Перевага зберігання кріогенних матеріалів полягає в тому, що ця технологія давно відома і випробувана, а також у тому, що вона дешева у виробництві. Вони також не використовують критичних або екологічно шкідливих матеріалів, таких як літій-іонні сховища. Пілотна установка Highview Power розташована недалеко від Манчестера і має потужність 5 мегаватів.

В цей час Highview Power будує перше комерційне сховище на півночі Англії на місці колишньої теплової електростанції. При потужності 50 МВт вона в десять разів перевищує потужність дослідної станції. Потужність нового сховища становить 250 мегават-годин достатньо, щоб забезпечити електроенергією 25 000 домогосподарств за один день. Подальші заводи повинні виникнути в кількох місцях у Великобританії.

Highview Power вважає, що технологія рідкого повітря є найбільш економічно ефективним способом тимчасового зберігання енергії з відновлюваних джерел. Чим вищою стає частка вітрової і сонячної енергії, тим більше буферного накопичувача потрібно енергосистемі для збереження стабільності. Перше комерційне кріогенне сховище Highview Power буде коштувати близько 50 мільйонів євро, але наступні, як очікується, будуть значно дешевше.

В принципі, Highview Power переконана, що рідке повітря є найдешевшою технологією зберігання, тільки рідинні акумуляторні електростанції ще дешевші. Однак побудувати їх можна тільки за допомогою масштабних заходів. Зберігання рідкого повітря також дешевше, оскільки воно прослужить значно довше і залишиться більш потужним, ніж, наприклад, системи зберігання літій-іонних батарей.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments