Технології

Створена камера здатна бачити приховані за рогом об’єкти

Шотландські дослідники з університету Херіота-Уатта в Единбурзі розробили камеру, здатну бачити приховані за рогом об’єкти.

486e2b3908c35718b625f3c6cb1a7cc3

Пристрій, як вважають інженери, знайде застосування в рятувальних службах, спецслужбах і автомобілебудуванні, повідомляє New Scientist.

Камера має розрішення 32х32 пікселя. Вона здатна відслідковувати переміщення окремих фотонів, визначаючи місцезнаходження прихованого за кутом об’єкта. Швидкість зйомки складає 20 млрд. «кадрів» в секунду.

Для реєстрації об’єкта стіни і підлогу поруч з кутом підсвічується лазером. Фотони, відбиваючись від поверхні, створюють «відлуння», яке досягає прихованого об’єкта. Під час демонстрації таким об’єктом була 30-сантиметрова фігурка з пінопласту. Фотони, відбиваючись від фігурки, роблять ще одне «ехо», частина якого фіксує камера.

Для виявлення об’єкта дослідники посилали 67 млн. лазерних імпульсів в секунду. Це дозволяло стежити за змінами його розташування в режимі реального часу.

Новий метод не відтворює повну 3D картину, але допомагає швидко визначити місцезнаходження об’єкта.

Вчені проводили експерименти в повній темряві, проте використання інфрачервоного лазера і фільтра дозволить системі домогтися тих же результатів при звичайному освітленні.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button