Земля

Збитки Європи через кліматичну кризу склали 500 млрд євро

Сильні повені та інші екстремальні погодні умови обійшлися Європі у суму близько пів трильйона євро за останні чотири десятиліття. Найбільше постраждали Німеччина, Франція та Італія.

Image by Hands off my tags! Michael Gaida from Pixabay

За період з 1980 по 2020 рік від 90 000 до 142 000 смертей було пов’язано з погодними та кліматичними подіями, переважна більшість із яких була викликана глобальним потеплінням.

Дані Європейського агентства з довкілля не показують чіткого співвідношення між впливом кліматичної кризи та зростанням збитків за десятиліття. Це пов’язано з тим, що економічні наслідки зазвичай спричинені кількома основними значущими подіями: понад 60% матеріальних втрат були викликані лише 3% погодних явищ за той період. До того ж природні катаклізми можуть статись будь-де й значно змінити результати.

Найбільшої економічної шкоди завдали «гідрологічні» явища – переважно повені – на які припадало до 44% втрат, за ними слідували збитки від «метеорологічних» подій – переважно штормів – які становили до 39%.

Дослідники наголошують на важливості підготовки та адаптації інфраструктури до екстремальних погодних умов, які, імовірно, виникатимуть частіше й стануть інтенсивнішими через поглиблення кліматичної кризи та глобальне потепління. Держави й далі повинні інвестувати в адаптацію до погодних умов, оскільки успіхи у захисті від наслідків кліматичної кризи в Європі дуже різняться.

Велика Британія відмовилася від членства в ЕЕА, Європейській агенції довкілля, після Брекзиту, хоча інші країни, що не входять до ЄС, такі як Норвегія та Швейцарія, є її членами. Однак Велика Британія теж взяла участь у дослідженні. Її збитків було нараховано на суму приблизно в 57 мільярдів євро за 40 років, що еквівалентно майже 1000 євро на людину. Близько 70% економічних втрат було застраховано, що є найвищим показником серед усіх досліджених країн.

ЕЕА порівняла дані про економічні збитки, надані страховиками та іншими комерційними джерелами. Діапазон втрат за їхніми оцінками сягає від 450 до 520 мільярдів євро. Значна відмінність даних викликана різними методами їх збору. Трохи менше чверті збитків (23%) за період у 40 років було застраховано, проте цей показник сильно відрізняється по країнах: у Данії та Нідерландах він становить більше половини, тоді як у Литві та Румунії – лише близько 1%.

Найвищі втрати на душу населення за цей період мали Швейцарія, Словенія та Франція, а найбільших збитків на площу країни зазнали Швейцарія, Німеччина та Італія.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button