Земля

Найбільший айсберг в світі тане на 2,5 см в день

Дослідники з Європейського космічного агентства (ЄКА) помітили, що найбільший айсберг у світі втрачає по 2,5 см в день. Раніше він розколовся на дві частини.

Останні супутникові знімки дослідників показали, що айсберг А-68А розколовся на кілька частин, два великі фрагменти льоду відірвалися від основної частини і попливли у відкритий океан. Однак вчені, використовуючи ці дані, простежили не тільки шлях айсберга, але його форму і масу.

Дослідники пояснюють цей процес тим, що кіль айсберга торкається морського дна, а масований викид прісної води також впливає на його форму. Більш точні дані про об’єкт сказати складно – те, наскільки близько буде проходити айсберг, залежить від глибини його кіля.

Однак група вперше склала карту початкової товщини айсбергів на основі вимірів, зафіксованих радіолокаційним висотометром супутника CryoSat ЄКА. Ця детальна карта показує, що A-68 спочатку був завтовшки в середньому 232 і 285 м в найтовстішій точці. Судячи з того, що айсберг зменшився через певний час, він в середньому втрачав 2,5 см в день.

Дослідники помітили, що найбільший у світі айсберг розділився надвоє. Як зазначає Європейське космічне агентство (ЄКА), точні причини розколу поки незрозумілі, але можливо на це вплинуло те, що брила льоду пропливала в мілководді в декількох десятках кілометрів від берегової лінії Південної Джорджії.

Вчені також зазначили, що в останні кілька днів айсберг обертався за годинниковою стрілкою, переміщаючи один зі своїх кінців на мілководді. У цьому районі глибина морського дна становить всього 200 м, тому айсберг міг зачепити дно океану. Тому дослідники припускали, що айсберг можна розколотися.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button