Земля

Південний-схід США очікують мегазасухи

Вже знемагаючий від спеки південний схід США зіткнеться з загрозою мегазасух в цьому столітті, якщо температура продовжить підніматися, повідомляє нове дослідження. Ризик мегазасух знизиться, якщо зменшаться викиди газів, що вловлюють тепло. Суворі посухи, які тривають щонайменше два десятиліття, охоплювали цей регіон і раніше. Але майбутні мегазасухи, на думку вчених, будуть спекотнішими і сильнішими, а також скоротять і без того обмежені водні ресурси.

f60521fe283bef380fefa6aa578f250e

Дослідження повідомляє, що більш екстремальні посухи, ніж регіон відчуває зараз, стануть більш поширеними в міру нагрівання планети. Використовуючи комп’ютерні моделі, вчені вирахували, що ймовірність того, що південний схід буде відчувати мегазасуху в цьому столітті, становить 70-90%. Якщо опади будуть нижче норми, ризик підніметься до 99%, абсолютно упевнений провідний дослідник Тобі Ольто з Корнельського університету (США).

«Мегазасухи порівнянні з гіршими засухами XX століття, але тривають набагато довше, – попереджає команда. – Ми з’ясували, що зростання регіональної температури збільшить ризик мегазасух до 70, 90 або 99% до кінця століття, навіть якщо опади зростуть помірно, не зміняться, не зменшаться відповідно ».

Якщо країни будуть дотримуватися Паризького кліматичного договору і знизять викиди від спалювання вугілля, природного газу і нафти, щоб обмежити зростання глобальної температури до 2 градусів Цельсія, тоді ризик мегазасух знизиться майже вполовину.

Басейн річки Колорадо, в який частково входять Арізона, Каліфорнія, Колорадо, Нью-Мексико, Невада, Юта, Вайомінг і Мексика, переживає історичну посуху за останні 16 років. У минулому мегазасухи на південному сході США тривали 20-35 років, показали дослідження кілець дерев.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button