Земля

Земля пережила втрату атмосфери мінімум двічі

Нова стаття, опублікована на офіційному сайті новин Массачусетського технологічного інституту, повідомляє про те, що з моменту свого формування, за близько 4,5 мільярда років, наша планета як мінімум двічі могла втрачати свою атмосферу. Іншими словами, земна атмосфера сьогоднішніх днів зовсім не така, якою вона була в ранні дні існування нашого рідного світу.

Протягом вже тривалого часу вчені ламають голови в спробі з’ясувати, чому в історії нашої Землі відбувалися настільки колосальні і драматичні зміни. І згідно з дослідженням учених з MIT, дуже часте космічне бомбардування могла стати основною причиною цих змін.

05-12-14-foto-cikavosti500x281-1

В опублікованій статті вчені повідомляють, що проаналізувавши велику кількість матеріалу вони прийшли до висновку про те, що наша стара добра планета втрачала свою первісну атмосферу в результаті бомбардування десятками тисяч космічних каменів. І відбувалося це приблизно в той же період, коли утворився природний супутник Землі – Місяць.

Читайте також: Чотири мільярди років до нашої ери: розбита Земля

Деякі вчені вважають, що для втрати Землею практично всієї своєї первинної атмосфери вона повинна була зіткнутися з космічним тілом розміром приблизно з Марс. Однак якби таке зіткнення дійсно відбулося в якийсь момент історії Землі, то на її поверхні безперечно повинні були залишитися «шрами».

[ads2] Відмовляючись від цієї теорії, вчені з MIT заявляють, що Земля піддавалася бомбардуванню десятками тисяч космічних кругляків, розміри яких нерідко доходили до 25 кілометрів у діаметрі. При падінні піднімався гігантський обсяг газових хмар. В результаті газу накопичилося стільки, що ці хмари в буквальному сенсі виштовхнули атмосферу планети в космос.

Вчені вважають, що, незважаючи на те що багатьом така теорія розвитку подій може здатися божевільною, вона дійсно могла статися. Вчені акцентують увагу на те, що згідно зібраної та проаналізованої інформації, космічні камені були звичайним явищем в Сонячній системі мільярди років тому. Вона практично була ними заповнена. Дослідники навіть висунули припущення про те, що в результаті аналогічних сценаріїв свою атмосферу могли втратити Венера і Марс.

Також вчені висувають припущення, що в результаті цього бомбардування на планеті з’явилися нові гази, які в свою чергу зробили можливою появу життя на Землі.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button