Наука

“Жайворонки” і “сови” по-різному адаптуються до зміни режиму сну

Ми переводимо годинники на літній час, для цього потрібно додати всього одну годину. Здавалося б, зовсім небагато, але вчені з’ясували, що цей час сильно впливає на наш циркадний ритм. Причому «сови» і «жайворонки» по-різному реагують на цю зміну.

Вчені вважають, що перехід на літній час впливає на частоту серцевих нападів, дорожньо-транспортних пригод та інших інцидентів через зміни звичного темпу життя. Нове дослідження фахівців з університету Мічигану (США) дозволило краще вивчити, як на цей перехід реагують люди з різними циркадними ритмами.

В ході роботи дослідники безперервно стежили за сном 831 студента медичного факультету після переходу на літній час навесні 2019 року. Вони спостерігали за їх режимом і якістю сну за тиждень до переведення годинників і тиждень після. До цього для кожного випробуваного визначили, до якого типу («сова» або «жайворонок») він або вона відноситься. Учених цікавило, як зміниться їх режим сну після додавання однієї години через перехід на літній час.

В результаті виявилося, що жайворонки вже через два дні після переведення годинників підлаштувалися під нові умови, в той час, як совам знадобилося близько тижня, щоб відновити свій ритм.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button