Наука

Вчені придумали датчик відстеження стресу

Вчені зі Швейцарії розробили пристрій, який може відстежити рівень стресу з аналізу поту.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Робота опублікована в журналі Communications Materials. Стрес – яскрава і усвідомлювана реакція, тому людині легко його розпізнати: з’являється напруга в тілі, може боліти голова і розвинутися безсоння. А ось стрес у навколишніх визначити можна далеко не завжди. Ступінь цього стану найчастіше незрозуміла навіть тому, хто його відчуває, особливо якщо мова йде про хронічні негативні емоції.

Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) розробили електронний чіп, який здатний аналізувати рівень стресу. Це допоможе в діагностуванні депресії або емоційного вигорання, а також у призначенні ефективної терапії. Важливо і те, що інформація передається в режимі реального часу.

Переносний сенсорний чіп, який розробили автори роботи, витягує її з аналізу виділень потових залоз і націлений на пошук в них стероїдного гормону – кортизолу, який виробляється залозами у відповідь на стрес. Датчик використовує короткі фрагменти ДНК, які зв’язуються з кортизолом.

Дослідники підкреслюють, що їх розробка може мати значення не тільки для лікування депресії, але і для профілактики таких захворювань, як ожиріння, діабет другого типу, серцево-судинні, алергії, синдром втоми і інших, які традиційно пов’язують з психосоматикою.

За словами авторів роботи, за допомогою їх датчика можна буде вимірювати рівень кортизолу протягом усього дня, щоб вибудовувати криві стресу і наочно бачити, наскільки вони відхиляються від норми. Рівень кортизолу в нормі повинен бути вище вранці й знижуватися до вечора. Стійкий стрес здатний порушити цей ритм.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button