Земля

Життя в місті забирає 10 років життя

Життя в сільській місцевості допомагає довше зберігати молодість, переконані вчені. Проведене ними дослідження показує, що життя в містах прискорює процес старіння шкіри на 10%. Косметична фірма Procter & Gamble стверджує, що забруднене повітря містить 224 хімічних речовини, які ушкоджують шкіру.

Частинки, що містяться в міському повітрі, пошкоджують білки в шкірі, які називаються кератинами. Їх головне завдання — запобігання висихання клітин.

17-11-14-foto-cikavosti550x309-2

У рамках дослідження, яке фінансувала компанія P & G, вчені порівнювали якість шкіри міських мешканок зі шкірою жінок, що живуть в сільській місцевості. Всього в дослідженні взяло участь 200 представниць прекрасної половини людства у віці від 30 до 45 років.

[ads2] Обидві групи вели схожий спосіб життя і піддавалися співставимій кількості ультрафіолетового випромінювання. Але в той час як у мешканок сіл були відзначені більш високі темпи старіння шкіри, пов’язані з впливом сонячного світла, загальна шкода була гіршиою у жінок, що проживають в центрі міста. Дослідження проводилося професором Вей Лю, дерматологом з Пекіна.

Читайте також: У Дубаї побудують перше в світі місто з клімат-контролем — відео

Забруднене повітря викликає запалення, руйнує захисні механізми шкіри, пошкоджує колаген, який підтримує пружність шкіри і, як наслідок, прискорює утворення зморшок і старіння.

46-річна Елізабет Хант, вчитель і мати трьох дітей, сказала, що її рішення переїхати в сільську місцевість дозволило їй виглядати молодше своїх років.

«Мій чоловік і я вирощуємо овочі і намагаємося не купувати нічого в супермаркетах. Свіже повітря і прогулянки теж допомагають», — заявила вона в інтерв’ю Mail Online.

Дерматолог Стефані Вільямс каже, що одна з її пацієнток змушена витирати бруд з обличчя кожен день.

«Після очищення обличчя біла марля стає повністю сіркою. Ви можете побачити всі забруднення, хімікати і бруд міста на вашій шкірі, — говорить вона. — Вона струнка і підтягнута, але вік її шкіри на 10 років старше хронологічного».

17-11-14-foto-cikavosti550x366-1

Фрауке Нессер, науковий представник компанії P & G, яка виробляє засоби по догляду за шкірою, сказав: «У минулому вважалося, що токсичні частинки в міському пилі можуть прилипнути до обличчя, але занадто великі, щоб проникнути в шкіру. Тепер ми знаємо, що частинки розміром до 0,1 мікрона — у багато разів менше піщинки, і спокійно можуть потрапити під шкіру «.

Натхнення: fedpost.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть