Технології

Вчені створили систему, що дозволяє набирати текст силою думки (відео)

Американський учений, що займається відновленням мозку після травм, веде роботу над інтерфейсом «мозок – комп’ютер», який дозволить паралізованим людям спілкуватися зі своїми близькими: свої думки вони зможуть виводити на екран.

17-11-14-foto-cikavosti550x315-1

Джонатан Уолпоу, що займається реабілітацією пацієнтів з ушкодженнями мозку, в медичному центрі Уедсворт в місті Олбані (штат Нью-Йорк) винайшов систему, яка дозволяє зчитувати сигнали мозку і виводити їх на монітор комп’ютера, пише The Verge.

[ads2] Система виглядає просто: випробуваний надягає шапочку, схожу на плавальну: її тканина пронизана наповненими гелем електродами. Потім людину просять сконцентруватися на одній із зображених на екрані букв, які блимають в різному темпі. Таким чином, електроди, фіксують активність мозку, дозволяють комп’ютеру визначити, яка буква «притягує» більше уваги. Процес «друкування» слів поки дуже повільний: вибір літери допомогою концентрації на ній займає чверть хвилини. Але і це – величезний крок вперед, наприклад, для пацієнтів, у яких паралізовано все тіло.

«З розвитком систем життєзабезпечення, таких, як апарати вентиляції легенів, люди з важким паралічем можуть існувати довгі роки, – зазначає Уолпоу. – Однак великою трагедією для них є нездатність спілкуватися. Коли вони не можуть висловити свої думки, то втрачають сенс жити далі».

Читайте також: ReWalk — екзоскелет, який дозволяє ходити паралізованим людям

Спілкування з собі подібними – фундаментальна потреба нашого виду; без нього неможливий повноцінний розвиток дітей та нормальне життя дорослих. Тривала ізоляція призводить до когнітивних розладів, тривожності і депресії, погіршення фізичного здоров’я. Тому здатність до підтримання розмови, навіть через екран комп’ютера, в буквальному сенсі рятує життя.

Натхнення: news.am


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button