Головна / Технології / Вчені створили систему, що дозволяє набирати текст силою думки (відео)

Вчені створили систему, що дозволяє набирати текст силою думки (відео)

Американський учений, що займається відновленням мозку після травм, веде роботу над інтерфейсом «мозок — комп’ютер», який дозволить паралізованим людям спілкуватися зі своїми близькими: свої думки вони зможуть виводити на екран.

17-11-14-foto-cikavosti550x315-1

Джонатан Уолпоу, що займається реабілітацією пацієнтів з ушкодженнями мозку, в медичному центрі Уедсворт в місті Олбані (штат Нью-Йорк) винайшов систему, яка дозволяє зчитувати сигнали мозку і виводити їх на монітор комп’ютера, пише The Verge.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Система виглядає просто: випробуваний надягає шапочку, схожу на плавальну: її тканина пронизана наповненими гелем електродами. Потім людину просять сконцентруватися на одній із зображених на екрані букв, які блимають в різному темпі. Таким чином, електроди, фіксують активність мозку, дозволяють комп’ютеру визначити, яка буква «притягує» більше уваги. Процес «друкування» слів поки дуже повільний: вибір літери допомогою концентрації на ній займає чверть хвилини. Але і це — величезний крок вперед, наприклад, для пацієнтів, у яких паралізовано все тіло.

«З розвитком систем життєзабезпечення, таких, як апарати вентиляції легенів, люди з важким паралічем можуть існувати довгі роки, — зазначає Уолпоу. — Однак великою трагедією для них є нездатність спілкуватися. Коли вони не можуть висловити свої думки, то втрачають сенс жити далі».

Читайте також: ReWalk — екзоскелет, який дозволяє ходити паралізованим людям

Спілкування з собі подібними — фундаментальна потреба нашого виду; без нього неможливий повноцінний розвиток дітей та нормальне життя дорослих. Тривала ізоляція призводить до когнітивних розладів, тривожності і депресії, погіршення фізичного здоров’я. Тому здатність до підтримання розмови, навіть через екран комп’ютера, в буквальному сенсі рятує життя.

Натхнення: news.am