Земля

З’ясувалося, які тварини частіше гинуть на дорогах

Університет Редінга (Великобританія) опублікував дослідження про те, які тварини частіше гинуть на дорогах Європи і які види схильні до найбільшого ризику загибелі.

Дослідники проаналізували величезну кількість інформації, яка стосується дорожніх інцидентів, пов’язаних із загибеллю тварин. Всього було вивчено 90 інцидентів з 24 країн Європи. На основі цих даних учені розробили оціночний метод, що дозволяє виявити, які види тварин піддаються найбільшому ризику на дорогах, і які з них найчастіше гинуть. На основі наявних даних, вони оцінили кількість смертей для 423 видів птахів і 212 видів ссавців.

У результаті з’ясувалося, що найбільшому ризику загинути на дорозі схильні звичайний чорний дрозд — 11,94 на кілометр в рік, а також один з видів кажанів — малий нетопир — 1,76 на кілометр в рік. Між тим, дороги в Німеччині, Австрії та Чехії визнані найбільш смертельними для тварин. Серед тварин, які знаходяться під загрозою локального зникнення дослідники називають чубату лиску і балканського крота. Як говорять учені, завдяки дослідженням стало ясно, в яких частинах Європи певні види тварин найбільш уразливі для автомобілів.

Районами з найвищою концентрацією уразливих для дорожніх смертей видів птахів є Піренейський півострів, Балканський півострів і країни Східної Європи. Вразливі райони для ссавців були зосереджені в північній Іспанії, Італії, Австрії та на Балканському півострові.

Всього, за даними статистики, щорічно на дорогах Європи гине 194 мільйонів птахів і 29 мільйонів ссавців.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button