Земля

Гігантську воронку знайшли в Китаї. Там можуть ховатися невідомі науці види

Група китайських вчених виявила новий гігантський провал з лісом на дні. Там є три входи в печеру, а також стародавні дерева висотою 40 м.

За даними Інформаційного агентства Сіньхуа, глибина провалу становить 192 м. Цього достатньо, щоб «проковтнути» арку в Сент-Луїсі, також відому як «ворота на захід». Група спелеологів спустилася в провал і виявила, що в прірві є три входи в печеру, а також стародавні дерева висотою 40 м.

У Південному Китаї багато карстових ландшафтів, які формуються в основному в результаті розчинення корінних порід. Дощова вода зі слабкою кислотністю поглинає вуглекислий газ, проходячи через грунт, і стає ще більш кислою. Потім вона тече через тріщини в скелі, повільно розширюючи їх, створюючи тунелі і порожнечі. Згодом, якщо камера печери стане досить великою, стеля може поступово обрушитися, відкриваючи величезні воронки. При цьому входи в печери можуть бути дуже маленькими.

Нову воронку знайшли в Гуансі-Чжуанському автономному районі, недалеко від села Пін’є в повіті Лейе. Гуансі відомий своїми карстовими утвореннями, які варіюються від воронок до кам’яних стовпів і природних мостів. Саме через ці особливості регіон внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Внутрішня частина воронки становить 306 м в довжину і 150 м в ширину. У Китаї такі величезні воронки називаються “тянькенг”, або “райська яма”. І воронки дійсно здаються іншим світом. Чень Лісінь, який очолював групу експедиції в печеру, повідомив агентству Сіньхуа, що густий підлісок на дні воронки досягає висоти плечей людини.

За словами Джорджа Вені, виконавчого директора Національного дослідницького інституту NCKRI в США, карстові печери і воронки можуть стати оазисом для життя. «Я не здивуюся, якщо дізнаюся, що в цих печерах виявлені види, про які наука досі не повідомляла»,підсумовує він.

Нове відкриття збільшило кількість воронок в окрузі Лейє до 30. Ті ж дослідники раніше виявили десятки воронок в провінції Шеньсі на північному заході Китаю і групу взаємопов’язаних воронок в Гуансі, повідомляє China Daily.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button