Фото

Зібрання рідкісних артефактів різних епох знайшли в Німеччині (фото)

Початківець металошукач у північній Німеччині нещодавно натрапив на 800-річний скарб золотих прикрас та срібних монет, який натякає на активні торгові зв’язки в цьому районі.

Великий скарб складався зі сліпучої колекції артефактів: двох дуже якісних золотих сережок з напівдорогоцінним камінням, позолоченої брошки у вигляді псевдомонети, двох позолочених перснів з камінням, фрагмента кільця, невеликого раніше позолоченого перфорованого диска, кільцевої брошки і близько 30 срібних монет, деякі з них сильно роздроблені.

Імітація ісламської монети перетворилася на брошку. Зображення надано © ALSH

Протягом десятиліть археологи-аматори та професійні експерти працювали разом над дослідженням регіону Шлезвіг-Гольштейн і, зокрема, міста Хайтабу, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відомий як Хедебю (датською мовою), це місце було другим за величиною скандинавським містом і було важливим для вікінгів між VIII і XI століттями. Хайтабу був зруйнований і покинутий приблизно в 1066 році, закінчивши епоху вікінгів у регіоні. Але через століття-два хтось цілеспрямовано закопав поруч мішок цінностей.

Шукачі скарбів натрапили на артефакти, прогулюючись по добре вивченій ділянці землі. Вони повідомили про знахідку експертам і група археологів провела розкопки на місці.

Добірка срібних монет, знайдених в скарбі.  Вони датуються часом короля Вальдемара II. Зображення надано © ALSH

Найбільш примітні предмети в скарбі – дві сережки.

“Вони найпізніші артефакти і відповідають традиціям візантійських ювелірів”, – пояснюють вчені.
У скарбі також була імітація ісламської монети – золотий динар Альмохадів. З неї була зроблена брошка. Халіфат Альмохад був мусульманською династією, яка правила південною Іспанією та північною Африкою між XII та XIII століттями. 30 срібних монет, викарбуваних за часів датського короля Вальдемара II, свідчать про те, що скарб був похований десь після 1234 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button