Фото

У Катарі завершили будівництво “прохолодного” стадіону “Аль-Тумама”

Катар готується до чемпіонату світу з футболу FIFA 2022. Нещодавно в країні закінчилося будівництво стадіону “Аль-Тумама”, який знаходиться в Досі. Цей об’єкт привабливий не тільки своєю цікавою формою, але і технологіями, які використовувалися для підтримки температури всередині.

FIFA 2022 буде проходити з 21 листопада по 18 грудня в п’яти містах Катару. У цей час температура на вулицях країни може підійматися до приблизно 30°C.

Стадіон нагадує гафію – традиційний чоловічий головний убір, який носять на Близькому Сході. “Аль-Тумама” був спроєктований катарським архітектором Ібрагімом Джайдою. У ньому зможуть розташуватися 40 000 глядачів. Згідно з планом, стадіон прийме вісім футбольних матчів.

Supreme Committee for Delivery & Legacy

Всередині будівлі також розташовується бутик-готель, мечеть і торгові площі. Як тільки турнір підійде до кінця, арена буде використана для інших спортивних заходів.

Supreme Committee for Delivery & Legacy

За словами архітектора, аналогічно тому, як гафія захищає голови людей від сонця, стадіон буде підтримувати прохолоду гравців і глядачів за допомогою складної системи охолодження, що включає водяні бризки, кондиціонери та вентилятори.

Стадіон буде охолоджуватися за допомогою системи під сидіннями, а також всередині самих приміщень. Кольори стадіону спеціально були обрані білі, щоб відбивати сонячні промені.

Supreme Committee for Delivery & Legacy

Цікаво, що стадіон також відповідають принципам екологічної стійкості. Вода, яка буде циркулювати в приміщеннях, буде повторно використовуватися для зрошення рослинності й дерев, які покривають більшу частину прилеглої території. Сам стадіон частково отримує електроенергію від величезної сонячної батареї, встановленої поблизу. Окрема Сонячна ферма буде живити системи кондиціонування повітря будівлі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments