Всесвіт

Знайдено джерело потенційно небезпечних сонячних частинок високої енергії

Дослідження вчених з Університетського коледжу Лондона і Університету Джорджа Мейсона в штаті Вірджинія в США підтвердило джерело потенційно небезпечних сонячних частинок високої енергії, що утворюються під час корональних викидів на Сонці, також автори визначили їх склад.

Image by WikiImages from Pixabay

Під час коронарних викидів магнітна енергія, накопичена в активних областях на Сонці витрачається на прискорення величезних мас речовини.

Частинки сонячної енергії вивільняються з корони Сонця в величезних хмарах плазми й магнітного поля, формуючи швидкий сонячний вітер.

Ці частинки мають високу енергією і, якщо вони досягають атмосфери Землі, не тільки породжують полярні сяйва, а й потенційно можуть порушити роботу супутників, створивши ризик радіаційного опромінення людей на орбіті та в літаках.

Нова робота підтвердила гіпотезу про те, що повільний сонячний вітер і високоенергетичні сонячні частинки походять з різних джерел.

“Наші дані підтверджують гіпотезу про те, що ці сильно заряджені частинки походять з плазми, що утримується в атмосфері Сонця під впливом магнітних полів. Ці частинки потім прискорюються виверженнями плазми, які поширюються зі швидкістю кілька тисяч кілометрів на секунду”, – говорить Стефані Ярдлі, автор роботи з з Лабораторії космічних досліджень Маллард

Автори також проаналізували склад сонячних частинок високої енергії й виявили, що вони мають ті ж хімічні сигнатури, що і плазма хромосфери – нижньої частини сонячної атмосфери: підвищений вміст кремнію і знижений – сірки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button