Всесвіт

Вчені NASA склали гравітаційну карту Марса

Співробітники NASA опублікували гравітаційну карту Марса, складену на підставі даних, отриманих від зондів MGS, OQY і MRO. Знання про гравітаційні аномалії Червоної планети дозволять більш точно розрахувати траєкторію виходу на марсіанську орбіту майбутніх місій, зазначили в американському аерокосмічному агентстві.

Гравітаційна карта Марса є результатом 11-річної праці астрофізиків з NASA. Вчені довгі роки відстежували припливи в марсіанській корі і мантії, спровоковані тяжінням Сонця і двох супутників Червоної планети. Також при моделюванні дослідники використовували показники гравітаційних датчиків зондів MGS, OQY, MRO, що дрейфують в навколомарсанському просторі.

За словами одного з авторів гравітаційної карти Марса Антоніо Дженова з Массачусетського технологічного інституту, вченим вдалося під новим кутом поглянути на внутрішню структуру Марса і виявити причини виникнення ряду гравітаційних аномалій. Так, знижений тяжіння між Ацідалійскою рівниною і областю Tempe Terra спровоковано наявністю системи підземних каналів, по яких вода з південного нагір’я надходила в північну низовину мільярди років тому, коли клімат на Марсі був вологим. Також гравітаційна карта дозволила вченим достовірно встановити наявність у Марса рідкого ядра з скам’янілим центром.

Отримана карта буде використана при розрахунку траєкторії виходу на марсіанську орбіту майбутнім колоністам Червоної планети, стверджують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button