Технології

Станція швидкої заміни батареї Ample за 10 хв обслужить будь-який електромобіль (фото+відео)

Стартап Ample заявив про створення системи швидкої заміни акумуляторів електромобілів. Автономні станції компанії вже почали працювати в Області затоки Сан-Франциско, штат Каліфорнія.

Основна мета Ample – домогтися появи на дорогах мільярда електрокарів. З моменту створення компанія вже залучила понад 70 мільйонів доларів, в тому числі 31 млн від нафтогіганта Shell.

При розробці своєї системи швидкісної заміни акумуляторів Ample орієнтувалося передусім на наступні три принципи: універсальність, низька вартість, а також швидкість поповнення запасів енергії на борту електромобіля.

На станції Ample автомобіль піднімається майданчиками, розташованими під кожним з коліс. Після цього під днище заїжджає роботизований механізм, який знімає розряджену батарею і встановлює нову. Весь процес займає близько 10 хвилин, причому Ample бачить потенціал для скорочення часу заміни.

Станція швидкої заміни батареї Ample за 10 хв обслужить будь електромобіль (відео)

На відміну, наприклад, від аналогічної системи NIO, у розробки Ample немає ніяких елементів, що знаходяться під підлогою конструкції. Тому для установки цієї станції не потрібно рити поглиблення. Все що потрібно для її розміщення – рівний майданчик розміром як два стандартних паркувальних місця і доступ до електромережі. На збірку конструкції потрібно близько тижня.

Як пояснюють співзасновники, станції зміни батарей не тільки роблять використання електромобілів зручнішими, але і дозволяють оптимізувати витрати електроенергії. Адже акумулятори, які зберігаються на них можна заряджати під час доби, коли є найбільше енергії з відновлюваних джерел. А при нестачі електроенергії в мережі станції можуть підживлювати її, передаючи електрику з заряджених батарей.

Станція швидкої заміни батареї Ample за 10 хв обслужить будь електромобіль (відео)

Для своєї системи Ample розробила модульні акумулятори, які можуть застосовуватися на електромобілях будь-яких моделей. Кількість батарейних модулів підбирається відповідно до розміру автомобіля.

Ample співпрацює з низкою місцевих компаній, що мають автопарки, серед яких Uber. Стартап також заявляє, що активно працює спільно з декількома великими автовиробниками над масовим розгортанням станцій швидкої заміни акумуляторів в США, Європі та Азії. Зараз компанія вже інтегрувала свої акумуляторні модулі в дев’ять моделей електромобілів п’яти різних марок.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments