Фото

Знайдено 7000-річну споруду, яка старше єгипетських пірамід і Стоунхенджа (фото)

Це одне з найстаріших прикладів архітектури в Європі. Подробиці повідомляє Live Science.

Археологи, які проводять розкопки недалеко від Праги, виявили залишки споруди кам’яного віку, яке старше Стоунхенджа і навіть єгипетських пірамід. Загадковий комплекс побудували майже 7 000 років тому, в епоху пізнього неоліту, або нового кам’яного віку. Швидше за все, в цьому круглому будинку збиралися представники місцевої  фермерської спільноти, хоча її справжнє призначення невідоме.

Розкопки відкритих траншей. Зображення надано Інститутом археології Чеської академії наук

Розкопана кругла фігура велика – близько 55 метрів і заввишки з Пізанську вежу, повідомляє Radio Prague International. В ході розкопок вчені знайшли фрагменти глиняного посуду, кістки тварин і кам’яні знаряддя в засипці канави. Крім того, їм вдалося розгледіти його внутрішню і зовнішню структуру.

Вуглецевий аналіз органічних залишків з розкопок будівлі допоможе вченим точно визначити дату побудови споруди і, можливо, пов’язати його з неолітичним поселенням, чиї сліди виявили поблизу.

Стінка траншеї, що показує стратиграфію (різні шари) розкопу. Зображення надано Інститутом археології Чеської академії наук

Після трьох століть популярності будівлі такого типу раптово зникли з археологічних джерел близько 4600 р. до н. е. Археологи досі не знають, чому їх закинули стародавні люди.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments