Всесвіт

Подивіться на “морозні” хмари Юпітера незвичайної форми (відео)

На європейському науковому конгресі показали перші 3D-рендери хмар Юпітера. Цивільний вчений зробив анімацію за даними JunoCam.

Американське аерокосмічне агентство показало перші 3D-рендери хмар на Юпітері. Їх зробили за даними JunoCam, який досліджує газового гіганта.

Анімація відносної висоти вершин хмар Юпітера показує тонко текстуровані завихрення і піки. Їх порівняли з глазур’ю кексу. 3D-рендери хмар представив цивільний вчений, професійний математик і розробник програмного забезпечення Джеральд Ейхштадт на Конгресі науки про Європу 2022 в Гранаді.

Для створення анімації він використовував дані JunoCam, камери видимого світла на борту космічного корабля НАСА «Юнона», який знаходиться на орбіті Юпітера з 2016 року. Спочатку її встановили на борту, щоб привернути увагу громадськості до дослідження газового гіганта і його супутників. Однак цивільні вчені, які працюють у співпраці з професійними астрономами і командою Juno довели, що JunoCam допоможе в дослідженні планети.

Автори та права: НАСА / JPL-Caltech/SwRI /MSSS / Джеральд

Дані про інтенсивність видимого світла, що спостерігається камерою, можна представити у вигляді тривимірного рельєфу місцевості. Комп’ютерна анімація (вище) показує політ над ландшафтом. Його “зібрали” з оброблених даних зображень з червоним фільтром.

Зображення показує номінальну висоту 13 536,3 км над верхньою межею хмар Юпітера. Як правило, більш яскраві верхні шари хмар корелюють з їх більшою висотою, особливо при спостереженні в смузі поглинання метану 890 нанометрів. Але існують винятки, в основному викликані кольором верхньої частини хмар і альбедо. Вчені Juno працюють над калібруванням, яке переводить ці яскраві пейзажі в моделі фізичних моделей висоти верхньої частини хмар.

Розуміння відносної висоти гострих стовпів всередині завитків допоможе вченим більш детально розкрити елементи, з яких вони складаються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button