Земля

Зниження активності адаптивної імунної системи може викликати тривожний стан і депресію

Вчені з Медичної школи Ікан на горі Синай (Нью-Йорк) показали на мишачих моделях, що активність адаптивної імунної системи прямо впливає на стан депресії і посилює хворобу Альцгеймера. Коли знижується активність адаптивної імунної системи, посилюється активність вродженої імунної системи. Це призводить до запальних процесів в мозку.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Якщо активність адаптивного імунітету знижується, може активуватися вроджений імунітет. Таке розбалансування захисту веде до вкрай неприємних наслідків.

Регуляторні Т-клітини (Tregs) — це робочі коні імунної системи організму. Foxp3 – це білок, який контролює вироблення Тregs. Регуляторні Т-клітини контролюють силу реакції адаптивної імунної системи. При онкологічних захворюваннях надмірна активність регуляторних Т-клітин призводить до зниження впливу імунної системи на ракові клітини. При аутоімунних захворюваннях дефіцит регуляторних Т-клітин може призвести до атаки імунною системою власних тканин організму.

Вчені з Медичної школи Ікан гора Синай (Нью-Йорк) протестували лінію лабораторних мишей, у яких Tregs були тимчасово виснажені. Мишей перевіряли на виконання стандартних завдань, призначених для оцінки депресії та тривожності. Миші, позбавлені Treg, частіше ховалися в темряві, менше рухалися, не хотіли себе захищати і рятуватися від загроз. Це говорить про те, що миші, позбавлені Tregs, більш пригнічені, ніж контрольні.

Схема експерименту https: / / doi. org/10.1093 / pnasnexus / PGAD251

Ці нейро-поведінкові зміни у мишей, позбавлених Tregs, зникли після відновлення клітин, що експресують Foxp3. Миші відновлювалися і були схожі на контрольних. Крім того, миші, виведені для моделювання хвороби Альцгеймера, мали когнітивні порушення при виснаженні Treg-клітин.

Автори припускають, що виснаження Tregs викликає швидке розмноження периферичних імунних клітин, деякі з яких можуть перетинати гематоенцефалічний бар’єр і проникати в мозок, викликаючи запальну реакцію в гіпокампі. Така небажана і несподівана активація вродженого імунітету в мозку може викликати тривогу, депресію або погіршення когнітивних функцій за типом хвороби Альцгеймера, вважають автори роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button