Земля

В арктичному озері знайшли безліч гігантських вірусів

Дослідники вивчили склад рідкісного епішельфового озера, що плаває в Північному Льодовитому океані.

Канадські мікробіологи вивчили мікроорганізми і віруси в унікальному озері Мілн-Фьорд, розташованому в арктичній зоні на широті 82° п. ш. Озеро виявилося населене гігантськими вірусами, які генетично відрізняються від штамів, поширених в океані.

Мілн-Фьорд – це епішельфове озеро, розташоване на відстані близько 800 км від Північного полюса. Озера такого типу формуються на шельфових льодовиках, при цьому льодовий крій відокремлює озеро від морської води. Дослідження показало, що в озері переважають одноклітинні організми, особливо ціанобактерії, які часто заражаються незвичайними «гігантськими вірусами».

Розташування озера Мілн-Фьорд. Зображення: Myriam Labbе et al., ASM Journal

В результаті дослідження вченим вдалося виділити 15 повних кільцевих геномів вірусів і мікроорганізмів, в тому числі бактерії Pelagibacter, одного з найдрібніших одноклітинних організмів. Дослідники відзначають, що відкриття допоможе краще зрозуміти еволюцію вірусів: широке розмаїття в замкнутому середовищі з відомими носіями дозволяють простежити весь шлях їх розвитку.

Дослідники відзначають унікальність вірусного співтовариства в прісноводному озері в порівнянні з морською водою навколишнього океану. У водоймі, в якому солоність зростає з глибиною, формуються ніші для вірусів і господарів, які не зустрічаються ні в прісноводних, ні в морських шарах з однаковою солоністю, додають вчені.

Швидке підвищення температури обмежує час, що залишається у мікробіологів для дослідження регіону. При підвищенні температури і руйнуванні льодовика унікальна закрита екосистема буде зруйнована.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments