Ґаджети

Звичайний смартфон перетворили в хімічний детектор, який знаходить патогени

Вчені з Техаської компанії A & M розробили корисне доповнення до звичайного мобільного телефону. Воно перетворює його на інструмент, здатний виявляти хімічні речовини, ліки, біологічні молекули та патогени.

Сучасні мобільні телефони поставляються з високоякісними камерами. Вони виявляють навіть слабке світло й усувають цифровий шум завдяки програмній обробці захоплених зображень. Така чутливість пристроїв використовувалася для створення камер для мобільних телефонів, які вже використовуються в якості портативних мікроскопів і датчиків серцевого ритму.

Щоб перетворити звичайний смартфон в хімічний детектор, вчені задіяли флуоресцентну і раманівську спектроскопію. У першому методі вимірюється флуоресцентне світло, що випромінюється зразком. Другий корисний для виявлення молекул, таких як ДНК і РНК, що не флуоресціюють і не випромінюють світло дуже низької інтенсивності.

Система включає недорогий діодний лазер як джерело світла, орієнтований під прямим кутом до лінії, що з’єднує зразок і камеру мобільного телефону. Саме розташування під прямим кутом запобігає потраплянню відбитого світла назад в камеру.

Додаткові компоненти, включаючи лазер, збільшують вартість звичайного мобільного телефону всього на 50 доларів. Недорогий, але точний інструмент підійде для виявлення хімічних речовин і патогенів в польових умовах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button