Наука

З’ясувалося, як на мозок впливає харчування з великою кількістю жирів

При дієті з високим вмістом жирів астроцити перестають функціонувати належним чином. Вчені опублікували свої висновки в журналі The Journal of Physiology.

Image by @sciencephotolibrary from Canva

Дослідники з Медичного коледжу штату Пенсільванія з’ясували, до якого побічного ефекту призводить дієта з високим споживанням жирів. З’ясувалося, що вона порушує роботу астроцитів. Це клітини мозку, які регулюють, як шлунок щурів заповнюється і спорожняється.

Вчені два тижні спостерігали, як на гризунів впливає харчування з великою кількістю жирів. Виявилося, що ці клітини перестали працювати правильно, блокуючи шлях, який викликає зниження споживання калорій після того, як шлунок наповниться.

Астроцити самі по собі не є нейронами, але вони можуть регулювати їх роботу. Їх активність була пов’язана як зі збільшенням, так і зі зменшенням запалення. Також вчені знають, що клітини відіграють роль у розвитку хвороби Паркінсона.

У новому дослідженні біологи розглядали здатність астроцитів вивільняти хімічні речовини, відомі як гліотрансмітери. Вони стимулюють нейронні шляхи, які контролюють розширення шлунка і стискання в присутності їжі. Експеримент на гризунах показав, що астроцити найбільш активні після трьох-п’яти днів дієти з високим вмістом жиру/калорій, протягом яких вони працювали належним чином, щоб збільшити споживання калорій після їжі. Однак приблизно на 10-й день клітини почали виходити з ладу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button