Наука

Названа нова небезпека антидепресантів

Виявилося, що один тип препаратів запускає перенесення генів між клітинами при впливі на деякі бактерії, провокуючи резистентність.

Image by Elisa from Pixabay

Співробітники Університету Квінсленда виявили зв’язок між резистентністю мікробів до антибактеріальних препаратів і антидепресантами. У статті, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені описали ефекти 13 антибіотиків після впливу п’яти видів препаратів.

Піддаючи бактерії великій кількості антидепресантів, дослідники виявили цікавий механізм. Коли антидепресанти поміщали в посудину з бактеріями, вирощеними в середовищі з високим вмістом кисню, хімічні речовини підштовхували патогени до створення реактивних кисень-специфічних видів. Саме ці молекули активують систему бактеріального захисту.

Також у мікробів активувалася насосна система бактеріального відтоку. Її використовують більшість бактерій, щоб видалити небажані молекули. Наприклад ті, які містяться в антибіотиках.

Дослідники також виявили, що вплив деяких антидепресантів прискорює мутації кишкової палички. Це, в свою чергу, впливає на процес розвитку резистентності. Крім того, вчені з’ясували, що один тип препаратів запускав перенесення генів між клітинами при впливі на деякі бактерії. Це ще один механізм розвитку резистентності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button