Главная / Здоров'я / Експерти розповіли, чому віруси частіше вбивають чоловіків, ніж жінок

Експерти розповіли, чому віруси частіше вбивають чоловіків, ніж жінок

Чоловіки часто висміюються за те, що вони нібито надмірно перебільшують симптоми, коли починають хворіти. Але, згідно з новим дослідженням учених з Королівського університету Холлоуей, деякі віруси, такі як туберкульоз і ВПЛ, насправді частіше вбивають більше чоловіків, ніж жінок.

d192a7f509fc6f3684ec112558441d45

Фахівці виявили, що деякі патогенні організми націлені саме на чоловічий організм і пристосовані до того, щоб викликати менш серйозні захворювання і менше смертей у жінок. Так, наприклад, чоловіки мають у 5 разів більше шансів померти від вірусу ВПЛ, ніж жінки.

Досі експерти вважали, що це пов’язано з наявністю більш сильної імунної системи у жінок. Але нові дані свідчать про те, що жінки є більш цінними господарями для патогенів і мають більше шансів передати вірус іншим людям – наприклад, під час годування дитини грудьми. Чоловіки, проте, рідше передають віруси іншим, в результаті чого патогени руйнують їх зсередини.

Отримані результати підкреслюють, що представники охорони здоров’я повинні звернути більш пильну увагу на захист чоловіків від різних типів вірусів. У той час як вакцина проти ВПЛ протягом багатьох років була орієнтована переважно на молодих дівчат, так як вірус має сильний зв’язок з раком шийки матки, ВПЛ також викликає цілий ряд інших видів раку у чоловіків, включаючи рак голови і шиї.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments