Главная / Відео / Фотографії Марса в ультрафіолетовому світлі (відео)

Фотографії Марса в ультрафіолетовому світлі (відео)

 
 

Свіжі фотографії Марса в ультрафіолетовому світлі від космічного апарату MAVEN показують величезні смуги хмар в атмосфері Червоної планети. На знімки також вперше потрапило світіння на нічній стороні планети. Нові відкриття допоможуть ученим зрозуміти, як функціонує тонка атмосфера планети.

d462cce846d9ee9a35e041f73d236778

Команда місії MAVEN помітила хмари, що формуються над чотирма величезними марсіанськими вулканами, на фотографіях від 9 та 10 липня 2016 року. Мабуть, хмари утворюються так само, як хмари над горами на Землі.

«Найвищий вулкан Марса, гора Олімп, — темна область нагорі зображення з невеликою білою хмарою на вершині. Гора Олімп здається темною, тому що вулкан піднімається над більшою частиною димчастої атмосфери. Тому інша частина планети здається світлішою», — пише НАСА в заяві.

 

«Ще три вулкани вишикувалися по діагоналі, а хмари зливаються і покривають до кінця дня тисячі кілометрів», — додає космічне агентство.

Це не перший раз, коли вчені побачили хмари на Марсі. Місія «Патфайндер» (Pathfinder) зробила знімки хмар в марсіанському небі в 1990-х рр. Космічний телескоп «Хаббл» раніше в цьому році також показав хмари над Червоною планетою.

Нові зображення MAVEN сприяють істотному прогресу в розкритті таємниці нічного світіння Марса, яке є поширеним планетним феноменом — тьмяним блиском неба навіть при повній відсутності зовнішнього світу», говорить НАСА. У Землі, наприклад, теж є нічне світіння.

Марсіанське світіння утворюється за рахунок оксиду азоту, видимого в ультрафіолетових довжинах хвиль. Світло від Сонця руйнує молекули вуглекислого газу і азоту, а вітри несуть атоми вниз на нічну сторону планети.

Хоча дослідники заздалегідь передбачали, що нічне світіння існує на Марсі, фотографії MAVEN вперше офіційно задокументували цей феномен.

MAVEN було запущений в 2013 році і вийшов на орбіту четвертої планети від Сонця в 2014 році. З тих пір зонд переслав на Землю безліч інформативних знімків, які краще допомогли зрозуміти природу атмосфери нашого «сусіда» по космосу.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments