Главная / Технології / Китай представив ударний безпілотник

Китай представив ударний безпілотник

Новий китайський безпілотний літальний апарат розроблений авіаційною корпорацією Hongdu і побудований силами державної авіабудівної корпорації AVIC. Бойовий дрон сконструйований за схемою » літаючого крила» і дуже схожий на американський бомбардувальник B-2, так і на багатоцільовий ударний безпілотник X-47B. «Гострий меч» зроблений із застосуванням технології зниження радіолокаційної помітності.

Lijan обладнаний бесфорсажним турбовентиляторним двигуном Guizhou WS-13. Довжина літального апарата становить 10 метрів, а розмах крил — близько 14 метрів. Фюзеляж ударного безпілотника обладнаний відсіком для озброєння, в який можна завантажити авіабомби загальною масою дві тонни. Інші характеристики «Гострого меча» засекречені. Відомо, що перший політ він здійснив ще 21 листопада 2013 року.

Китайці вже побудували кілька прототипів безпілотного літального апарату і тепер займаються льотними випробуваннями. Не виключено, що пізніше Lijan буде модернізований для можливості катапультового запуску та посадки на борт авіаносця. Згідно з планами Міністерства національної оборони КНР, в 2019 році ударний безпілотник надійде на озброєння Військово-повітряних сил Китайської Республіки.

 

 
comments powered by HyperComments