Технології

Вчені створили пластичне скло — для гнучких екранів смартфонів та інших гаджетів

Фізики з Університету Тампере створили тонкі плівки зі склоподібного оксиду алюмінію, які можна стискати, розтягувати і згинати. У майбутньому це дозволить створювати міцні та гнучкі екрани для смартфонів — проте автори дослідження відзначають, що в нинішньому вигляді метод не вдасться застосовувати для створення великомасштабних виробів. Робота опублікована в журналі Science.

В останній рік виробники смартфонів все частіше представляють пристрої з гнучким екраном — зараз для них використовується полімерне скло, молекули в якому слабо пов’язані один з одним. З одного боку, воно міцне, легко гнеться і стискається, з іншого — на ньому швидко з’являються подряпини.

Звичайне, мінеральне скло, навпаки, молекули з оксиду кремнію міцно з’єднані один з одним. Таке скло є твердим, але не може деформуватися — згинатися або стискатися — без тріщин.

Дослідники знайшли спосіб поєднати твердість і міцність в одному матеріалі. Вони створили скло з аморфного оксиду алюмінію — в ході тестування з’ясувалося, що такий матеріал здатний пластично розтягуватися і стискатися без утворення тріщин, якщо в ньому спочатку були відсутні дефекти.

Виробництво такого скла являє собою трудомісткий і дорогий процес, тому поки технологія існує тільки в лабораторії. У майбутньому дослідники мають намір знайти спосіб спростити і здешевити його виробництво, щоб матеріал можна було використовувати при виробництві екранів для електроніки та інших виробів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments