Главная / Всесвіт / Нинішнє літо порадує астрономів відразу п’ятьма рідкісними небесними шоу

Нинішнє літо порадує астрономів відразу п’ятьма рідкісними небесними шоу

 
 

Фахівці порталу Gismeteo зробили підбірку найяскравіших астрономічних явищ, що очікуються цього літа. Найбільш напружений графік у астрономів і любителів буде в серпні — подвійні метеоритні потоки, сходження Венери і Юпітера, а також сонячне затемнення.

Якщо слідувати хронологічним порядком, то почати слід з одночасного повного місяця і сонцестояння. Таке явище буде відбуватися в ніч на 21 червня. Останній раз дві астрономічні події збіглися 49 років тому.

Сонце досягне найвищої точки в Північній півкулі (ознаменувавши таким чином початок північного літа) і найнижчою в Південному (старт південної зими). А Місяць за 12 годин до цього досягне повної фази і зійде на 99% освітленим. В наступний раз таке повториться лише в 2062 році.

В кінці липня і на початку серпня небо прикрасять метеорні потоки Дельта-Аквариди. Два потоки «литимуться» в одній точці нічного неба майже одночасно, подвоюючи ефект. Південні Дельта-Аквариди на пік вийдуть 28 і 29 липня, а північні — трохи пізніше, причому разом з Персеїдами.

Персеїди — один з найяскравіших метеорних потоків року. Як правило, «проливається» більше сотні метеорів на годину, а також велика кількість так званих «файерболів» — більше, ніж під час будь-якого іншого небесного «шоу». Персеїди досить яскраві, їх можна спостерігати навіть у великих містах.

27 серпня планети Юпітер та Венера в західній частині неба підійдуть максимально близько один до одного. Сходження планет — також досить цікаве явище.

Нарешті, 1 вересня Місяць протягом трьох годин буде проходити перед Сонцем. Затемнення залишить тільки невеликий обідок Сонця. Її називають «вогняне кільце». Затемнення найкраще буде видно в Африці.

 
comments powered by HyperComments