Головна / Всесвіт / Нинішнє літо порадує астрономів відразу п’ятьма рідкісними небесними шоу

Нинішнє літо порадує астрономів відразу п’ятьма рідкісними небесними шоу

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Фахівці порталу Gismeteo зробили підбірку найяскравіших астрономічних явищ, що очікуються цього літа. Найбільш напружений графік у астрономів і любителів буде в серпні — подвійні метеоритні потоки, сходження Венери і Юпітера, а також сонячне затемнення.

Якщо слідувати хронологічним порядком, то почати слід з одночасного повного місяця і сонцестояння. Таке явище буде відбуватися в ніч на 21 червня. Останній раз дві астрономічні події збіглися 49 років тому.

Сонце досягне найвищої точки в Північній півкулі (ознаменувавши таким чином початок північного літа) і найнижчою в Південному (старт південної зими). А Місяць за 12 годин до цього досягне повної фази і зійде на 99% освітленим. В наступний раз таке повториться лише в 2062 році.

В кінці липня і на початку серпня небо прикрасять метеорні потоки Дельта-Аквариди. Два потоки «литимуться» в одній точці нічного неба майже одночасно, подвоюючи ефект. Південні Дельта-Аквариди на пік вийдуть 28 і 29 липня, а північні — трохи пізніше, причому разом з Персеїдами.

Персеїди — один з найяскравіших метеорних потоків року. Як правило, «проливається» більше сотні метеорів на годину, а також велика кількість так званих «файерболів» — більше, ніж під час будь-якого іншого небесного «шоу». Персеїди досить яскраві, їх можна спостерігати навіть у великих містах.

27 серпня планети Юпітер та Венера в західній частині неба підійдуть максимально близько один до одного. Сходження планет — також досить цікаве явище.

Нарешті, 1 вересня Місяць протягом трьох годин буде проходити перед Сонцем. Затемнення залишить тільки невеликий обідок Сонця. Її називають «вогняне кільце». Затемнення найкраще буде видно в Африці.

 
comments powered by HyperComments