Всесвіт

Колонізація Марса змусить змінити ДНК людини

Без генної інженерії колонізація Марса може виявитися неможливою: вплив радіації, виснажує кістки мікрогравітація і інші небезпеки протягом років організм звичайної людини не перенесе.

Вороже середовище Марса непридатнt для тривалого перебування людей на планеті, навіть якщо вони будуть знаходитися на підземних базах. Отже, як і у випадку з МКС, їм доведеться повертатися на Землю. Але якщо людина захоче жити на Червоній планеті постійно, залишаючись здоровою, потрібно внести деякі зміни в її ДНК, вважають експерти.

Слід використовувати генну інженерію «якщо люди хочуть жити, працювати і процвітати, завести сім’ю і залишитися на Марсі», — говорить астробіолог і геомікробіолог Кенда Лінч з Місячного і планетарного інституту в Х’юстоні.

Думаєте, що це все ще сюжет наукової фантастики, як у фільмі «Титан»? Немає. Вчені вже вставили гени тихоходок (tardigrades) — крихітних витривалих тварин, здатних жити в космічному вакуумі — в клітини людини. За словами генетика Крістофера Мейсона з Медичної школи Вейл-Корнелла Корнелльського медичного університету в Нью-Йорку, нові клітини досить стійкі до радіації.

НАСА та інші космічні агентства вже приймають заходи щодо захисту космонавтів за допомогою особливих лікарських препаратів. Таким чином, генетична трансформація — не такий вже великий стрибок з точки зору концепції підходу.

Генна інженерія дозволить заселити Марс не тільки людьми, але і рослинами, а також тваринами.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button