Всесвіт

Представлений ТОП-5 потенційно придатних для життя планет

Вчені з усього світу намагаються знайти у Всесвіті планету з ознаками існування на ній органіки. Експерти, вивчивши дані багатьох досліджень, склали ТОП-5 космічних об’єктів, де могло б зародитися життя.

Представлен ТОП-5 потенциально пригодных для жизни планет

У список потрапили два небесних тіла – Kepler-62e і Kepler-62f, розташовані від Землі на відстані 1600 світлових років. Перша планета знаходиться ближче до свого карликового світила і вважається більш придатною для життя, а друга порівнянна з Марсом. Вчені припускають наявність на обох об’єктах вологи, але переконатися в цьому сучасні технології поки не дозволяють.

Kapteyn b розташована на орбіті червоного карлика Kapteyn. Планета з роком в 48 днів віддалена від Землі на 13 світлових років. Згідно отриманих знімків, атмосфера на об’єкті досить щільна. У ній міститися кілька видів газів, які постійно вступають у реакцію. На думку експертів, на об’єкті віком до 11 млрд років могли існувати живі організми, але вони загинули через катаклізми.

У ТОП-5 увійшла планета K2-3d, розташована у системі EPIC 201367065. Вона віддалена від Землі на 150 світлових років. На об’єкті спостерігаються ознаки атмосфери, де не виключена присутність кисню. Небесне тіло знаходиться до своєї зірки, як Земля до Сонця, а наявність схожих компонентів у структурі планет доводить можливість існування на K2-3d органіки.

У 2010 році астрономи виявили в сузір’ї Лебедя планету Kepler-186f, порівнянну з Землею. Об’єкт вважають основним кандидатом на колонізацію. Космічне тіло віддалене від «дому» землян на 490 світлових років.

Kepler 452b володіє унікальними властивостями: має кілька супутників і атмосферу з частинками кисню і водню. На поверхні планети знайшли діючі вулкани. Навколо своєї зірки вона здійснює оборот за 385 днів. Дослідники позиціонують об’єкт як можливу заміну Землі в майбутньому. Відстань між ними – 1400 світлових років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button