Главная / Земля / По всьому світу відбувається підвищення температури води в озерах

По всьому світу відбувається підвищення температури води в озерах

Через глобальну зміну клімату по всьому світу відбувається підвищення температури води в озерах. Причому ця тенденція набирає загрозливих темпів, так що незабаром людство може втратити життєво необхідні запаси прісної води. Такі результати нового дослідження світових запасів прісної води, яке НАСА проводить спільно з Національним науковим фондом.

8d1d319c7c06c8bb71eea94cbf1d89b1
Автори дослідження вивчили дані супутникових і наземних вимірювань, що проводяться на 235 озерах шести континентів протягом більш ніж 25 років. Було встановлено, що кожне десятиліття температура води в озерах піднімається в середньому на 0,61 градуси за Фаренгейтом (0,34 градуси за Цельсієм). Вчені відзначають, що це більше, ніж швидкість підвищення температури океану і атмосфери, і такі темпи можуть мати серйозні наслідки. Дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Geophysical Research Letters, обговорювалося в середу на засіданні Американського геофізичного союзу, який проходив у Сан-Франциско.

Як вважають автори дослідження, потепління озер протягом наступного століття призведе до активації цвітіння водоростей, які поглинають кисень з озерної води, на 20 %. Ріст водоростей, токсичних для риб і тварин, як очікується, збільшиться на 5 %. Крім того, викиди метану, парникового газу, в 25 разів більш руйнівні, ніж вуглекислий газ, за розрахунками вчених, при таких темпах збільшиться на 4 %.

Один з авторів дослідження Стефані Хемптон з Університету штату Вашингтон зазначила, що сучасне суспільство дуже сильно залежить від води прісних озер. Справа не тільки в отриманні питної води, але і у використанні води озер у виробничих цілях, для зрошення сільськогосподарських культур, виробництва електроенергії. Більш того, для жителів багатьох країн білок, що отримується при вживанні прісноводних риб в їжу, відіграє ключове значення для підтримки здоров’я (наприклад, у країнах Великих африканських озер).

Вчені підкреслюють, що підвищення температури води може вплинути на життєздатність екосистеми озер, змінивши її до невпізнання і навіть призвести до повного зникнення живих організмів в ній. Причому ці процеси, за словами авторів дослідження, вже відбуваються в земних озерах, більшою мірою — у високих широтах, в меншій мірі — у тропіках. У будь-якому випадку, підкреслюють дослідники, зміни неминучі і вимагають пильної уваги світової спільноти, зусиль по запобіганню подальшого глобального потепління.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments