Земля

Язик хамелеона розганяється до «сотні» за соту частку секунди – вчені

Язик хамелеона здатний розігнатися до «сотні» за соту частку секунди, заявляють вчені, які займаються дослідженнями в Браунівському науковому університеті міста Провіденс (Brown University in Providence). При переміщенні в просторі язик цієї ящірки здатний перенести перевантаження, що рівняється 260 прискорень у вільному падінні.

Крістофер Андерсон (Christopher Anderson), провідний біолог Brown University in Providence, найсерйознішим чином вважає, що у невеликих хамелеонів відомого виду Rhampholeon spinosus язик дійсно здатний розігнатися до «сотні» за соту частку секунди. Вчений встановив цю унікальну особливість, застосувавши спеціальний режим відеозйомки.

Мікрохамелеони, язик яких розганяється до «сотні» за соту частку секунди, визнані чемпіонами швидкості і сили, причому, це встановлено офіційно.

Як показує відеозапис, язик рептилії дійсно розвинув швидкість, еквівалентну 100 км на годину, і при цьому він пережив значні перевантаження, які рівняються 260 прискорень вільного падіння, при цьому, як було визначено науковим шляхом, його максимальна довжина в 2,5 рази довше довжини тіла хамелеона.
Викидаючи язик з метою зловити комара або мошку, вид Rhampholeon spinosus виробляє не менше 14 кіловат енергії на кілограм маси.

Повний текст звіту Крістофера Андерсона з Brown University in Providence опублікований в останньому номері наукового журналу Scientific Reports.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button