Земля

Тростникові жаби захоплюють Тайвань: їх отрута смертельна для більшості тварин

Отруйні очеретяні жаби вторгаються на Тайвань. Захисники природи Тайваню намагаються стримати навалу інвазивних і високотоксичних жаб, перш ніж бородавчасті амфібії завдадуть масштабної шкоди екосистемі острова.

Тростникова жаба (Rhinella marina) – високотоксичний вид жаб, який мешкає в Північній і Південній Америці, від Центральної Амазонки в Перу до долини Ріо-Гранде в Техасі. Однак, згідно з сайтом Amphibia Web,  на початку XX століття торгові судна завезли цей вид в інші країни і жаби поширилися майже по всій планеті.

Довжина дорослих очеретяних жаб становить від 9 до 15 см, у них жовто-коричнева шкіра, вкрита бородавками неправильної форми. Коли їм загрожує небезпека, очеретяні жаби виділяють зі своєї шкіри молочно-білий токсин (буфотоксин), який виділяється із залоз за очима та смертельний для більшості тварин.

Дослідники дізналися про можливу навалу Rhinella marina в центральному гірському хребті Тайваню після того, як місцевий житель поділився фотографіями очеретяної жаби в Інтернеті. Побачивши фотографію, дослідники з тайванського товариства охорони амфібій відразу ж прибули на ферму для розслідування. Коли дослідники прибули на ферму, вони виявили в безпосередній близькості 27 жаб. За даними AFP, відтоді вони зловили понад 200 особин в околицях міста.

Самки відкладають до 30 000 яєць за раз і спаровуються цілий рік. На відміну від інших жаб, які є виключно хижаками, очеретяні жаби також харчуються падлом, тому у них завжди є багато їжі. Без природних хижаків їх чисельність швидко збільшується і вони можуть серйозно пошкодити екосистеми, в які потрапили.

Дослідники вважають, що недавня навала тайванської очеретяної жаби може бути викликана торгівлею домашніми тваринами на чорному ринку. Вони вже давно є популярним домашніми тваринами на Тайвані, а також використовуються в традиційній медицині. Але в 2016 році уряд заборонив ввезення цих амфібій, через що люди розводили і продавали їх нелегально. Експерти вважають, що очеретяні жаби або втекли, або їх кинув один з торговців на чорному ринку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button