Главная / Всесвіт / Президент США Барак Обама закликав країну готуватися до удару з космосу

Президент США Барак Обама закликав країну готуватися до удару з космосу

 
 

Барак Обама підписав розпорядження, що пропонує населенню Америки готуватися до удару з космосу. Розпорядження вводить режим надзвичайної готовності на термін 120 днів і описує необхідні заходи і підготовки до катаклізму, пов’язаного з впливом космічної погоди.

3e336f54d82f0c994caf91d501df7376
Дане розпорядження уряду США має своєю метою підготувати спеціальні служби і населення країни до незвичайних явищ космічної погоди. Під цими явищами маються на увазі сонячні спалахи і наступні за ними геомагнітні бурі, які здійснюють катастрофічний вплив на інфраструктуру країни і всього світу.

Спеціальні служби і населення США, повинні бути готові до повного відключення електрики, зв’язку, подачі води та інших пов’язаних з відсутністю електроенергії наслідків:

«Космічні погодні явища у вигляді сонячних спалахів, сонячних енергетичних частинок і геомагнітних збурень, відбуваються регулярно, деякі з помітним впливом на найважливіші інфраструктурні системи і технології, такі як системи глобального позиціонування (GPS), супутники зв’язку, авіацію і електромережі.

Екстремальна космічна погода може нанести критичної шкоди інфраструктурі — може відключати великі ділянки електромереж, а це в свою чергу торкнеться основниих послуг, такі як водопостачання, охорона здоров’я і транспорт. Космічна погода має потенціал, щоб впливати і руйнувати життя і безпеку на цілих континентах. Успішна підготовка до катастрофічних явищ пов’язаних з космічною погодою вимагає налагодженої взаємодії між урядом, фахівцями з надзвичайних ситуацій, навчальних закладів, ЗМІ, страхових компаній, некомерційних організацій та приватного сектору».


Постанова визначає функції та обов’язки різних державних служб щодо підготовки конкретних заходів спрямованих на підготовку країни до небезпечних проявів космічної погоди.

 
comments powered by HyperComments