Главная / Здоров'я / Робота, яка вас згубить, або чим небезпечний сидячий спосіб життя

Робота, яка вас згубить, або чим небезпечний сидячий спосіб життя

На спинках офісних стільців можна розміщувати попереджувальні написи, як на пачках сигарет. Ви сидите і ризик смерті зростає. Чим саме небезпечний сидячий спосіб життя? Пояснення медиків.

5061aa3a90631cc486fdffc0e0372165

Рух для людського тіла – природно і корисно. Але з появою телевізорів, комп’ютерів та сидячої роботи люди стали більше часу проводити сидячи, ніж будь-коли в історії людства. Вчені називають сидіння «бичем сучасного суспільства» та попереджають про ризик розвитку метаболічного синдрому, який може стати причиною онкологічних захворювань.

Гіпертонія, інсульт, геморой, остеохондроз, викривлення хребта, варикоз, проблеми з кровообігом, хвороби нирок – не повний, але переконливий список загроз для мешканців офісів.

До речі, вчені Міссурійського університету (США) нещодавно з’ясували, що шкоду, заподіяну організму сидячим способом життя, можна порівняти з наслідками куріння.

Ви сидите – ризик смерті зростає

Ризик померти протягом 15 років у тих, хто проводить сидячи більше шести годин на добу, виростає на 40% порівняно з тими, хто сидить не більше трьох годин.

Середньостатистичний день сучасної людини:

 • Сидимо – 9,3 год на добу
 • Ходимо або стоїмо – 6,5 год в добу
 • Бігаємо, займаємося спортом – 0,7 год на добу
 • Спимо – 7,5 год на добу

Ви сидите – тіло товстішає

Кожна четверта жінка і кожен шостий чоловік в Україні страждають від надмірної ваги.

Учені Тель-Авівського Університету з’ясували, що навіть регулярні заняття спортом не допоможуть схуднути тим, хто веде сидячий спосіб життя. Тиск, який чиниться на нижню частину тіла, підвищує вироблення жиру в ній на 50%, жирова тканина швидко розростається і проникає в м’язи.

Як тільки ви сідаєте:

 • М’язи ніг «відключаються»;
 • Швидкість втрати калорій падає до 1 хвилину;
 • Вироблення ензимів для спалювання жиру падає на 90%.

Співвідношення витрати енергії при різних видах діяльності (%)

 • сидимо 0% (точка відліку)
 • стоїмо +10%
 • жуємо +15%
 • йдемо +150%
 • піднімаємося сходами +220%

Ви сидите – серце слабшає

На відміну від тих, хто працює стоячи, у тих, хто весь день сидить, ризик серцево-судинних захворювань підвищується в два рази. Серцевий м’яз, як і будь-який інший, за відсутності фізичної активності стає менш еластичним, що призводить до підвищення артеріального тиску і проблем з судинами.

Через дві години після того, як ви сіли, рівень холестерину підвищується на 20%.

Зміцнюємо судини, покращуємо кровообіг

Судинорозширювальними і протизапальними властивостями володіє екстракт гінкго білоба – завдяки вмісту в ньому речовин, підвищується еластичність стінок кровоносних судин.

На основі екстракту гінкго білоба створені рослинні препарати Білобіл Інтенс і Танакан.

А в Меморіцітамі, крім рослинного компонента, міститься пірацетам і фосфохолин – речовини-ноотропи, які сприяють нормалізації роботи клітин мозку, покращуючи надходження в них кисню, при сидячому способі життя.

З варикозом допоможе впоратися компресійний трикотаж Алком – колготи, панчохи, гольфи з особливою будовою волокон (бувають і чоловічі, і жіночі).

Венотонізуючий засіб Флебодіа покращує кровообіг в організмі, зміцнює стінки капілярів.

Активізувати венозну і лімфатичну циркуляцію (особливо в області тазу) допоможе Ескулекс – з рутином, екстракти кінського каштана і цінтели.

Для поліпшення стану кровоносних судин ніг застосовується і Венітан – теж на основі екстракту кінського каштана, і Ліотон (діюча речовина – гепарин).

Встати зі стільця живим

Практичні поради:

 • Встаньте і пройдіться при кожній можливості
 • Не менше 30 хвилин в день ходіть пішки
 • Користуйтеся сходами замість ліфта
 • Раз на півроку проходите курс масажу для спини і шийно-комірцевої зони
 • Кожні дві години робіть розминку.

Кожні 15 хвилин відводите очі від монітора, подивіться у вікно, сфокусуйтеся на найдальших видимих об’єктах, перейдіть на предмети на робочому столі. Повторіть кілька разів рух погляду вправо-вліво, далеко-близько.

Уберегти зір допоможуть таблетки і краплі з натуральними компонентами. Препарат Візіо Баланс містить екстракти календули, шкірки винограду, лютеїн, порошок ягід чорниці. Стрикс Форте – теж екстракт чорниці. До складу Окювайт лютеїн форте входять лютеїн, каротиноїди, отримані з чорнобривців, вітамін Е, селен і цинк.

Несподіваний факт

Оптимальний кут нахилу в положенні сидячи – 135%. Тоді навантаження на спину менше, ніж в рівному положенні або при сидінні з нахилом вперед.

Коли ви сидите в звичайній офісній позі, тиск на хребет вдвічі вище, ніж в положенні стоячи, і у вісім разів вище, ніж коли ви лежите. Через надмірне навантаження на шийний і поперековий відділи хребет викривляється, людина починає горбитися.

Відбувається порушення розподілу навантаження на м’язи, які утримують хребет у правильному положенні. В результаті розвиток м’язів, розташованих з різних сторонах осі хребта, відбувається нерівномірно, сила і тонус одних м’язів підвищується, інших — знижується, що викликає викривлення осі.

Впоратися з сутулістю і болем у спині допоможуть коректори постави Алком. Спеціальні пристосування підтримують м’язи спини, сприяють відновленню нормального стану відділів хребта.

 
comments powered by HyperComments