Здоров'я

Автомобільні вихлопи можуть становити більш високий ризик для жінок, ніж для чоловіків

Дослідники з Університету Манітоби в Канаді припускають, що забруднення від автомобілів може вплинути на жінок більшою мірою, ніж на чоловіків.

Image by Lex Ger from Pixabay

В ході дослідження десяти добровольцям – п’яти чоловікам і п’яти жінкам – було запропоновано вдихати пари дизельного палива протягом чотирьох годин поспіль. Кожен раз чоловіки і жінки вдихали пари різної концентрації 20, 50 і 150 мікрограмів на кубічний літр повітря. Все це більш високі концентрації, ніж були помічені на жвавих дорогах великих мегаполісів (наприклад, Лондона).

Експеримент проводився три рази з інтервалом в місяць з використанням різних концентрацій дизельного палива. У дослідженні брали участь тільки здорові чоловіки і жінки, які не курили.

У обох статей дослідники виявили зміни в компонентах крові, пов’язані з запаленням, інфекцією та серцево-судинними захворюваннями, але у жінок був більш високий рівень білків, пов’язаних із затвердінням артерій. Очевидно, дизельні пари підвищують рівень білків, пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями. Це може підвищити ризик серцевого нападу або інсульту, але для підтвердження цього потрібно набагато більше досліджень.

Професор Нілоффер Мукерджі, співавтор дослідження, сказав:

“Це попередні результати. Однак вони показують, що вплив вихлопних газів дизельного палива має різний вплив на жіночий організм”.

Попередні дані показали, що жінки мають більш високу імунну відповідь на речовини, що дратують їх дихальні шляхи, такі як домашній пил. У порівнянні з чоловіками існують окремі свідчення того, що жінки більш сприйнятливі до респіраторних інфекцій та астми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments