Главная / Відео / Торнадо з кажанів (відео)

Торнадо з кажанів (відео)

 
 

Знімальній групі телеканалу National Geographic вдалося зробити відео-сюжет, в якому найбільша колонія кажанів на планеті формує величезне скупчення, схоже на справжнє торнадо.

Сюжет зроблений в штаті Техас, на північ від міста Сан-Антоніо. Тут, у так званій Бракенській печері, бразильський складчатогуб (Tadarida brasiliensis) — вид кажанів — утворює колонії чисельністю до 20 млн особин.

Оператор зафіксував момент, коли вся величезна колонія складчатогуба вилітає з печери в пошуках сніданку. Продюсеру фільму Кетті Світ довелося спостерігати за подіями лежачи: «Стояти поруч з колонією небезпечно, так як летючі миші можуть заплутатися в твоєму волоссі». За один такий вихід за здобиччю летючі миші можуть з’їсти комах в три рази більше власної ваги. В цілому, з березня по жовтень ця колонія складчатогубів з’їдає близько 200 тонн комах.

Бразильські складчатогуби живуть до 18 років і утворюють колонії чисельністю від десятків до декількох тисяч особин. Цей вид летючих мишей не агресивний і тому часто служить для вчених об’єктом дослідження. Крім того, складчатогуби мають важливе господарське значення, так як винищують небезпечного шкідника сільгосп культур, бавовняну сопку.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments