Главная / Людина / Виявлено причину людських помилок

Виявлено причину людських помилок

 
 

informatsiya-shumДо недавна було прийнято вважати, що люди помиляються через власну обмеженість, або через певні прорахунки мозку. Проте в ході нового дослідження було встановлено, що неправильно чинити людину змушують сторонні «шуми» непотрібної інформації, що ллються безперервним потоком їй в мозок.

Дослідники з Прінстонського університету (США), виявили, що обробляти інформацію людський мозок здатний тоді, коли вона надходить до нього правильним способом, коли ж у мозок потрапляє лишня інформація, так звані «шуми», він починає з тим боротися.

Нейробіологи довгий час ламали голову над питанням про те, чи може погане рішення стати наслідком неправильного введення тієї чи іншої інформації або ж мозок під час узагальнення цієї інформації робить помилки. Вимірювання нейронів головного мозку, виконані в більш ранніх дослідженнях, показали, що мозок, по суті, працює на шумовий ефект.

Нове дослідження дозволило вченим встановити, що навіть якщо інформація досить розрізнена і гучна, на розумовий процес це не впливає, він протікає розмірено і на диво тихо. Дослідження передбачало участь чотирьох добровольців та 129 лабораторних щурів, які прослуховували потоки випадкових клікаючих звуків. Потім їм потрібно було вказати, з якого боку виникало більше звукових потоків. У підсумку, з’ясувалося, що звуки було важче ідентифікувати, коли вони перекривалися фоновим шумом.

[poll id=»1″]

 
comments powered by HyperComments