Людина

Тривалість нашого життя виросте за цей вік приблизно на 10 років

Сміливі прогнози футурологів твердять, що вже до 2050 року у нас з’являться технології, які дозволять прожити сотні й навіть тисячі років. На жаль, реальні прогнози набагато більш прозаїчні.

Сьогодні у нас немає доведено працюють технологій, які можуть дозволити зробити людей безсмертними або збільшити тривалість життя хоча б в 1,5 раза. Тут, звичайно, прихильники конспірологічних теорій заперечать, що такі технології вже є, але ними користуються багатії, а від простого люду все приховують. Однак, ми будемо дотримуватися відомих фактів, а непідтверджені здогади «експертів» відкидати.

Отже, якщо абстрагуватися від прогнозів футурологів, що пророкують «ліки проти старіння» до 2050 року, якого збільшення тривалості життя ми можемо очікувати, ґрунтуючись на відомих статистичних даних? Дослідники-статистики в одній з найновіших робіт змоделювали два ключові компоненти зростання тривалості життя – зниження ризик смерті після 110 років і зростання числа людей, які досягли 110 років в цьому столітті.

Аналіз цих двох факторів, який вчені провели до пандемії COVID-19, показує, що майже неминуче, що з імовірністю 89% хтось в XXI столітті доживе принаймні до 126 років. Однак, ймовірність того, що нині живе людина зможе прожити до 132 років, становить всього 3%.

Імовірність смерті з кожним роком, як правило, збільшується з віком людей. Наприклад, люди частіше помирають у віці 80 років, ніж у віці 20 років. Але динаміка змінюється для тих, хто доживає до 110 років. Найкращі наявні дані свідчать про те, що показники смертності серед цих довгожителів, хоча і високі, але не збільшуються з віком. У певному сенсі це означає, що довгожителі перестають старіти.

Замість цього в групі людей, які досягли 110-річного віку, спостерігається стійкий, але дуже високий рівень смертності, що становить близько 50% в рік. Це означає, що на кожну тисячу осіб, які досягли 110-річного віку, ми очікуємо, що приблизно 500 з них помруть до свого 111-річчя, а ще 250-а у віці 112 років. Доведена до логічного кінця, ця модель передбачає, що тільки 1 з 1000 досягне віку 120 років, і тільки 1 з мільйона над столітніх досягне віку 130 років.

Більш того, такі традиційні демографічні фактори, як стать і національність, які впливають на рівень смертності, також, мабуть, не працюють для людей старше 110 років. Але вченим ще належить з’ясувати, які чинники змушують цих індивідуумів жити так довго. Справа в хорошій генетиці? Або здоровому довкіллі? Або є ще якийсь невідомий фактор? Довгожителі здаються екстраординарними особистостями, але точна причина високої тривалості їх життя неясна.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button