Главная / Поради / Як вибрати дитячий садок для дитини? На що треба звернути увагу

Як вибрати дитячий садок для дитини? На що треба звернути увагу

На що потрібно звертати увагу при виборі дитячого садка?

У житті кожної мами настає пора, коли дитина стає істотою суспільною: тепер вона проходить свої «перші університети» вже не в пісочниці під вашим наглядом або під пильним оком бабусі, а в одній з дошкільних освітніх установ.

Перше і головне правило — не боятися довіряти свою кровиночку чужим тіткам з казенних установ або «жадібним приватникам». У наявності прекрасні результати навчання та комфортні умови перебування. Так що розумніше здійснювати вибір за принципом «де дитині буде комфортніше».

Приватний садочок

Державний дитячий садок з вашого дитинства

Якщо у дворі вашого будинку розташований державний садок з грибком-пісочницею і зворушливо-обшарпаним гномиком, знайомим вам з самого дитинства, ви щаслива людина. Вашій дитині буде там добре вже тому, що туди можна дістатися пішки, туди ходила «мама маленька», до того ж малюк буде оточений друзями, з якими їх рядком возили у візках.

Важливою перевагою державного дитячого садка, до речі, є графік роботи «разом з усією країною». Тобто в ньому не оголосять несподіваних канікул, не доведеться пристроювати дитини у разі перенесення робочих і святкових днів, зазвичай діє річна група. Хоча, якщо ваш робочий графік виходить за рамки стандартних з «9 до 18:30», розклад «як для всіх» може обернутися суцільним головним болем: виховательки, як і більшість тих, хто отримує фіксовану зарплату, дорожать своїм правом іти додому вчасно.

Крім того, вам належить змиритися з великою кількістю дітей в групі, стандартним набором розвиваючих занять, а також не дуже різноманітним харчуванням. Державні установи, як правило, працюють за перевіреним часом стандартам. Все якісне, корисне, але без особливих вишукувань.

Приватний дитячий садок як альтернатива державному

Якщо спогади, пов’язані з відвідуванням дитячого садка, у вас не надто приємні або ви переконані, що у вашої дитини все має бути «по вищому розряду», спробуйте підібрати для нього приватний заклад, наприклад, ось цей http://dsantoshka.kiev.ua/. Тут доведеться зіткнутися зі справжньою проблемою вибору: дитячі садки такого типу пропонують величезне різноманіття можливостей.

З погляду режиму відвідування групи діляться на «першу половину дня» (підходить для непрацюючих або самозайнятих мам), «групи повного дня» (кращий для мам, які працюють за наймом) і «групи цілодобового перебування» (необхідні для мам-керівниць або господинь власного бізнесу).

Якщо приватний садок займає окреме приміщення, то, як правило, там працює свій кухар, який буде готувати смачно і різноманітно. Якщо ж садочок орендує приміщення у державного саду, то, швидше за все, харчування буде організовано так: все, чим годують у звичайному саду, плюс овочі, фрукти і соки. Однак важливі не калорії і білки з жирами і вуглеводами, а збалансованість і смак. Хорошим можна назвати таке харчування, яке люблять діти. А ще краще, якщо при правильному харчуванні існує і приємна церемонія прийому їжі. Саме в ній, у церемонії, відбивається дух закладу, якщо він є.

Східні єдиноборства, іноземні мови, послуги психолога — такий неповний перелік можливостей приватного садка. Не купуйтеся на слова, подивіться, як персонал спілкується з дітьми, наскільки вони щирі.

Чи добре буде дитині?

Нема про що турбуватися, якщо:

  • дитину поважають і не «дресирують»;
  • персонал виявляє гнучкість — професіонал не може бути категоричний;
  • вихователі та педагоги захоплені своєю справою, це не робота, а справа їхнього життя.

Пошукайте інший садок, якщо:

  • персонал жадібний до грошей;
  • адміністрація зарозуміла по відношенню до дітей і батьків;
  • з порога вам почали розповідати про те, як важко потрапити в даний заклад.

 

Алгоритм вибору дитячого садка для дитини

Етап 1. Визначаємо критерії пошуку
Знайдіть в Інтернеті установи, які вас цікавлять з погляду доступності та вартості.

Етап 2. Звужуємо коло вибору
Увімкніть «сарафанне радіо»: обговоріть вибрані садки з іншими мамами. Постарайтеся бути об’єктивною і брати до уваги змістовні, а не емоційні оцінки.

Етап 3. Формуємо особисту думку
Відвідайте вибрані вами місця. Заздалегідь складіть список своїх питань і спробуйте знайти на них відповіді. Поговоріть з директором і вихователем. Відчуйте, чи збігаються ваші цінності і погляди на виховання дітей.

Етап 4. Пробуємо разом
Відвідайте садок разом з дитиною. Прийміть участь у заняттях, в іграх, залишіться на обід і на прогулянку. Запитайте і вислухайте думку своєї дитини.

Етап 5. Приймаємо рішення
Якщо рішення прийнято і формальності улагоджені, довіртеся вихователям і відпустіть ситуацію. З вашою дитиною все буде в порядку!

 

 
comments powered by HyperComments