Главная / Поради / Як вибрати жалюзі на балконні двері та вікна

Як вибрати жалюзі на балконні двері та вікна

Ні в кого не викликає жодних сумнівів те, що найбільш сонячне місце в будь-якій квартирі — це лоджія або балкон. Їх вікна займають всю передню стіну, а в багатьох випадках з вікон складаються і бічні простінки. Через них проникає така кількість світла, що іноді від нього неможливо сховатися. Через невелику площу балконів, звичайні штори незручні у використанні, та до того ж вони не в силах вирішити проблему затемнення. Тому прекрасний вихід з даної ситуації — купити жалюзі на балкон у http://jaluzi-svetloff.com.ua/.

Горизонтальні жалюзі

Першими в наш побут прийшли горизонтальні жалюзі на балкон. Вони складаються з рядів планок, особливим чином скріплених між собою міцними мотузками. Механізм приводиться в дію за допомогою мотузкової системи: планки збираються у вигляді гармошки, і таким чином піднімають на потрібну висоту, або складаються повністю під самою стелею. Спеціальною тростиною регулюється кут нахилу планок жалюзі, завдяки чому навіть у закритому стані через них можна дозувати світло, що потрапляє в кімнату.

06-10-15-foto-600x400-2

Важливо знати, що горизонтальні жалюзі на балконні вікна повинні бути виготовлені на кожну раму окремо за розмірами, і прикріплені саме до них, щоб була можливість відкрити вікно. Або в конструкції вікна повинна бути передбачена верхня частина, в якій можна зібрати пластини жалюзі.

Вертикальні балконні жалюзі

Цей вид жалюзі з’явився у нас пізніше, але швидко став завойовувати популярність. Механізм дії вертикальних жалюзі дуже схожий з горизонтальним варіантом. Розташовані у вертикальній площині довгі вузькі пластини повертаються навколо своєї осі за допомогою шнура, і збираються в гармошку, повністю або частково відкриваючи вікно.

Вони кріпляться до стелі, а в нашому випадку — до балконної плити верхнього поверху. Якщо лоджія досить простора, це дає можливість монтувати жалюзі відразу на всю ширину віконного отвору і зробити їх будь-якої довжини, навіть до підлоги. Так як пластини підвішені на карнизі, їх можна повертати в обидва боки за допомогою ланцюжка, тим самим спрямовуючи потік світла в потрібну сторону. Ми рекомендуємо використовувати вертикальні жалюзі на балконі, якщо у вас вікна не орні, а розсувні. Тоді відкриті стулки вікна не будуть заважати тримати жалюзі в закритому положенні.

Вертикальні жалюзі створять відчуття штор, тим самим, наділивши вашу лоджію затишком і почуттям комфорту. Вибравши пристрій з малюнком, що поєднується із загальним стилем інтер’єру лоджії, ви створите на ній обстановку, максимально наближену до житлового приміщення.

З якого матеріалу вибрати жалюзі на балкон

Підбираючи жалюзі, потрібно врахувати умови, в яких вони будуть експлуатуватися. Приміром, наскільки ваш балкон відкритий для сонячного світла, чи будуть на жалюзі надавати дію негативні температури взимку, або підвищена вологість восени. Як ці фактори вплинуть на матеріал, з якого вони виготовлені, та наскільки довго зможуть прослужити?

Пластикові жалюзі

Цей матеріал невибагливий у догляді — досить протерти його вологою ганчіркою, і він знову як новий. Вони не бояться палючих сонячних променів, практичні у використанні і доступні за ціною. Навіть ті, хто воліє користуватися виробами з натуральних матеріалів, можуть вибрати для лоджії пластикові жалюзі, якщо вони не пристосовані під житлове приміщення. До переваг пластикових жалюз можна віднести міцність, стійкість до температурних змін і вологості і різноманітність кольорів.

Дерев’яні жалюзі

Ці жалюзі на лоджію користуються популярністю у любителів екологічно чистих матеріалів. Але потрібно врахувати, що дерев’яні конструкції мають порівняно велику вагу, через що механізм управління може вийти з ладу через декілька років. Для невеликого балкона це не буде проблемою, а от для широких віконних рам такий варіант може створити проблему. Ще одна властивість деревини — вона розсихається через нестачу вологості і розбухає від її надлишку. З цієї причини їх краще використовувати на приєднаному балконі, або обладнаному під житло. А в цілому, якщо ви вирішите вибрати жалюзі з деревини, вони стануть прекрасним елементом декору на вашій лоджії.

Металеві жалюзі

В основному, це алюмінієві горизонтальні пластини, найчастіше пофарбовані в білий або коричневий колір. Вони недорого коштують, зате стійки до погодних умов. Мінус металевих виробів — тонкі пластини можуть легко погнутися, якщо з ними неакуратно поводитися, і трохи гримлять від поривів вітру.

Тканинні жалюзі

Виготовлені з будь міцної тканини, але найчастіше з поліестеру. Не вигоряють на сонці, легко миються і відрізняються тривалістю терміну служби. Бувають різної щільності і забарвлення, тому легко вибрати відповідні вироби саме для вашої лоджії. Якщо ви хочете повісити жалюзі на балконні двері, то саме цей варіант буде самим вдалим.

Вертикальные жалюзи на балкон

Вертикальные жалюзи на балкон

Переваги жалюзі на балконі

На відміну від штор, жалюзі на лоджію більш компактні — вони не звисають до самої підлоги, і не заповнюють балкон, розвіваючись на вітрі, тому використовуючи жалюзі, ви економите простір, як в буквальному сенсі, так і візуально. Якщо для житлових приміщень вони мають занадто офіційний вид, то для балконних умов жалюзі можна вважати знахідкою. Величезний асортимент дозволяє вибрати модель для будь-якого типу лоджії або балкона, керуючись індивідуальними потребами, умовами, фінансовими можливостями і смаками.

 
comments powered by HyperComments