Всесвіт

Космічне сміття досягло критичної маси, повідомило NASA

Сміття не просто летить в космічний простір, а під впливом сили тяжіння Землі обертається, як пояс, навколо нашої планети.

63cbaf220c2beb1de1ab963dc6299a4b

Починаючи з 1957 року, коли був запущений перший супутник Землі, люди забруднили космос до такої міри, що в недалекому майбутньому це може не тільки завадити подальшому дослідженню космосу, але і стати небезпечним для Землі.

«Ми досягли, що називається, „критичної щільності“. Досить великі об’єкти в космосі стикаються один з одним і створюють дрібне сміття швидше, ніж воно може бути видалено», — заявив нещодавно колишній науковець NASA Дональд Кесслер.

За його прогнозами, в кінці кінців на навколоземній орбіті буде так багато сміття, що досліджувати глибокий космос (відправка супутників на Плутон і пілотовані експедиції на Марс) буде просто неможливо. Прямо зараз більш ніж півмільйона об’єктів техногенного космічного сміття знаходиться на орбіті Землі. Близько 23 тис з них розміром з м’яч для софтболу.

Читайте також: 

Розмір сміття є важливим фактором, однак, за словами вчених, швидкість, з якою воно рухається, робить його дуже небезпечним. На відстані понад 320 км над поверхнею Землі об’єкти рухаються зі швидкістю приблизно в 28,2 тис. км/год (близько 8 км/с). Для порівняння: швидкість кулі, випущеної з автомата АК-47, становить близько 715 м/с.

Якщо у космічний корабель потрапить лом металу розміром з м’яч для софтболу на такій швидкості, той отримає серйозне пошкодження. Так, в 2009 році російський супутник зіткнувся з американським. Результати були катастрофічними. Супутники були знищені, а в космосі з’явилося ще понад 2 тис. уламків сміття.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button