Главная / Здоров'я / Заняття спортом можуть запобігти раку кишечника

Заняття спортом можуть запобігти раку кишечника

Фізичні вправи змінюють склад кишкових бактерій всього за 6 тижнів, повідомляють вчені з Університету Іллінойсу. Згідно з отриманими даними, люди, які тренуються, щонайменше, 30 хвилин в день три рази на тиждень, мають підвищений рівень бактерій кишечника, які виробляють бутират. Бутират – це протизапальна кислота, яка пов’язана з захистом від раку кишечника і втрати ваги, а також з більш сильним імунітетом. Аналогічні результати були виявлені у мишей, у яких з меншою ймовірністю розвивався виразковий коліт, якщо вони були фізично активними.

Дослідники проаналізували 18 худих і 11 жінок з ожирінням. Всі учасники дослідження раніше вели сидячий спосіб життя, після чого протягом шести тижнів стали займатися фітнесом три рази в тиждень, збільшуючи час занять від 30 хвилин до 1 години в день. Зразки фекалій були зібрані до і після того, як учасники стали активними. Було встановлено, що фізичні вправи пов’язані з профілактикою розвитку раку і більш сильним імунітетом. При цьому сприятливі зміни повертаються назад, якщо люди знову повертаються до сидячого способу життя.

«Це перше дослідження, яке показує, що фізичні вправи можуть впливати здоров’я кишечника незалежно від живлення або інших факторів», – говорить професор Джеффрі Вудс.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments